SON DAKİKA

Mardin Derik Çadır Kent'te Suriyeliler Askere Saldırdı!

>
Mardin Derik Çadır Kent'te Suriyeliler Askere Saldırdı!
Mardin'in Derik ilçesinde çadırda kalan mülteci Suriyeliler yemekten zehirlenince isyan çıkardı. Askere saldıran Suriyeliler zorlukla sakinleştirildi.

 Mardin'in Derik ilçesinde çadır kentte kalan bir grup Suriyeli yemeklerden zehirlendi. Yemeklerden zehirlenen Suriyeliler ise askerlere saldırdı.

 Derik ilçesinde geçiçi barınma kampında bulunan Suriyeliler bugün öğle yemeğinin ardından zehirlenme şüphesiyle kamp hastanesine başvuruda bulundular. 5 bin 230 kişinin yediği yemekten 66 kişi zehirlendiğini iddia ederek kamp hastanesine başvurdu. 66 kişinin zehirlendiğini öğrenen bir grup Suriyeli ise askere saldırdı. Olayla ilgisi olmayan ve merkezde kalan bir grup Suriyelinin de olaylara katıldığı ve emniyet güçlerine saldırıda bulunduğu bildirildi. Uzun süre asker ile çatışan Suriyeliler 1'i astsubay 3'ü er ve 1'i özel emniyet görevlisi olmak üzere toplam 5 kişiyi yaraladı. Olayları yatıştırmak için bölgeye birçok emniyet görevlisi yönlendirildi. Bir süre sonra olayları kontrol altına alan emniyet güçleri, saat 14.30 sularında olayların kontrol altına alındığını ve hiçbir sıkıntının olmadığını dile getirdi.

 Yaralı askerler ise tedavi için hastaneye kaldırıldı. Tedavileri ayakta yapılan askerler, tedavilerinin bitmesinin ardından taburcu edildi. Olaylarla ilgili olan 17 Suriyeli ise göz altına alındı. Sorguları süren Suriyeliler, adliyeye sevk edilecek. Polis ise olayla ilgili soruşturma başlattı.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.