SON DAKİKA

Mahkumlara genel af ne zaman geliyor? Mahkumlara 2016 yılında af çıkacak mı?

>
Mahkumlara genel af ne zaman geliyor? Mahkumlara 2016 yılında af çıkacak mı?
Mahkumların uzun zamandır sonuç almayı hayal ettiği genel af durumunda son durum ne?. Detaylar haberimizde...

Bir çok mahkum uzun zamandır hapishane koşullarında ağır şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Uzun zamandır büyük sorunlarla karşı karşıya kalan mahkumlar, bir an önce kendileri ile alakalı kararların da alınmasını istiyor. Geçtiğimiz yıllarda bir çok platformdan seslerini duyurmaya çalışan çoğu mahkum ailesi, artık sevdiklerine kavuşmak için gerekli adımların atılması gerektiğini ifade etmişti.

Bu süreç içerisinde büyük sorunlarla karşı karşıya kalan bir çok mahkum ailesi, bir an önce sonuç almayı beklerken, isteklerine bir türlü ulaşamadı. Kısa süre içinde büyük sıkıntılar yaşayan ve bu sebepten dolayı da ailesine kavuşmayan bir çok mahkum bir an önce sonuç almak için düğmeye basılması gerektiğini kaydetti. Ekonomik sorunları her geçen gün arttığı şu günlerde, içeride hapis koşullarında yaşamaya çalışan bir çok kişi büyük sıkıntıları da beraberinde yaşamaya başladı.

Uzun zamandır uğraş verilen genel af ile alakalı olarak ilk 2014 yılında resmi bir girişimde bulunuldu. Konu ile alakalı açıklamada bulunan Beşir Atalay, en kısa zamanda bu konuda gerekli adımların atılacağını ifade etti. Araştırmaların devam etmesi ile birlikte ise mahkum aileleri güzel bir haber almayı umut etti. Fakat beklentiler ne yazık ki istenilen gibi gerçekleşmedi.

Mahkumlar ve mahkum aileleri her ne kadar beklentilerini yüksek tutsa da genel olarak affın çıkması beklenmiyor. Genel af için beklentiler artsa da seçimlerden sonra bile hükümetin konu ile alakalı olarak hiç bir girişimi ne yazık ki bulunmadı. 

GENEL AF İLAN EDİLECEK Mİ?

Mahkumların genel olarak istekleri sadece genel af ile sınırlı. Bir an önce ailelerine kavuşmak isteyen mahkumlar, suçlara göre ayrım yapılmasını ve genel şartlar altında affın ilan edilmesini bekliyor. Bu sebepler yüzünden de büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalan mahkumların ne zaman özgürlüklerine kavuşacakları da merak ediliyor.

Konuya ilişkin henüz net bir girişim bulunmasa da bölgesel gerilimin her geçen gün artması nedeniyle, henüz genel affın mecliste görüşülmesi beklenmiyor. Meclisin şu sıralar başka konulara yoğunlaşmış olması nedeniyle genel affın ne zaman ilan edileceği merak ediliyor.

3 YORUM
  1. Naciye ÜNSOY

    Perişan haldeyiz duyun artık sesimizi duyun lütfen

  2. Sanane

    Bunlar afmaf çıkarmaz insanlar orda ustuste yatıyorlar kimin umrunda

  3. Gökmen mercan

    Biz ölmüşüz hasretten meclisin umrunda ne ki. Dünya işleriyle ugraşmayi birakin Allah Muhammet peygamber aşkına verin artık ne cerecekseniz denetimmi ceza indirimimi genel afmi verin insanlari süründürmeyin yeter artik ya bayram gelmis neyimize...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.