SON DAKİKA

Mahkumlara af ne zaman çıkacak? Af kanununda yeni gelişmeler neler?

>
Mahkumlara af ne zaman çıkacak? Af kanununda yeni gelişmeler neler?
Son yıllarda bir çok mahkumun hayal ile beklediği genel af gündeminde son gelişmeler neler?. Detaylar haberimizde...

Son yıllarda bir çok mahkum hapishanede zorluklarla karşılaşmaya devam ediyor. Uzun zamandır tutukluluk hali devam eden mahkumlar, artık genel affın ilan edilmesini istiyor. Geçtiğimiz yıllarda hapishanelerdeki koşulların çok sıkıntılı olması büyük sorunları da beraberinde getirmişti. Yaşananların ardından büyük sorunlar yaşayan ve ardından da genel affın çıkmasını isteyen bir çok mahkum, ailelerine de en kısa zamanda kavuşmak istiyor.

Mahkumların ve mahkum ailelerin ekonomik sorunlar yaşaması, herkesin daha zor bir hayat yaşamasına neden oluyor. Mahkum aileleri hem ekonomik açıdan hem de sosyal açıdan büyük sorunlar yaşıyor. Bu durumdan dolayı da bir an önce genel affın ilan edilmesini isteyen mahkum ve mahkum aileleri somut adımların atılması için gerekenlerin yapılması gerektiğini açıklıyor.

MAHKUMLAR ZOR DURUMDA

Hapishanelerde yaşanan olaylar ve hapishanede koşullarının büyük sıkıntı yaratması nedeniyle genel af bekleyen mahkumlar artık bu konuda oyalanmak istemiyor. 2014 yılında hükümetin bu konuda araştırmalar yapıyor olması herkesi umutlandırmıştı. Hem maddi hem de manevi olarak yıpranan mahkum aileleri de bu sebepten dolayı büyük sorunlar yaşamıştı. En kısa zamanda genel affın ilan edilmesini bekleyen mahkumlar ve mahkum aileleri yetkililerin bu konuda açıklama yapmasını bekliyordu.

Mahkumlar için yeni açıklamalarda bulunan ve 2014 yılında en kısa zamanda genel af ile alakalı çalışamaların yürütüleceğini kaydeden Beşir Atalay, herkesi heyecanlandırmıştı. Kısa süre içerisinde ise konu ile alakalı açıklamaların gelmemesi herkesi derinden etkiledi. Uzun zamandır beklenen bu durumla birlikte mahkum aileleri de gerekli platformlardan seslerini duyurmaya çalıştı.

Mahkum ailelerinin isteklerine cevap vermeyen yetkililerin ne zaman genel af ilan edeceği de bilinmiyor. Tecavüz ve taciz dışında diğer mahkumların genel olarak affa tabi tutulmasını isteyen bir çok mahkum ailesi, artık yaraların sarılmasını ve mutuluğun gelmesini istiyor. Maddi ve manevi anlamda tüm sorunlar ortadan kalkmasını isteyen mahkum aileleri bu konuda artık tüm kararların açık ve net bir şekilde alınmasını istiyor. En kısa zamanda güzel haberler bekleyen mahkum ve mahkum aileleri genel af ile alakalı kararların alınacağından umutlu.

Denetimli serbestlik yasaları değişiyor mu? Denetimli serbestlikte son durum ne?

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.