SON DAKİKA

Mahkumlara Af Son Durum 2017, 5 Yıllık Ceza İndirimi Çıkacak mı?

>
Mahkumlara Af Son Durum 2017, 5 Yıllık Ceza İndirimi Çıkacak mı?
2017 yılına girdiğimiz ve Şubat ayını geçmiş olduğumuz şu zamanlarda mahkumlara af hakkında son gelişmeler nelerdir? 5 yıllık ceza indirimi çıkacak mı? mahkumlara af konusu üzerinde olan son gelişmeler ne? tüm bu soruların cevabı haberimizde...

2017 yılının şubat ayına girdiğimiz şu süreç içerisinde, 2016 yılından günümüze kadar gündemde kalmasını sürdürmüş olan af söylentileri git gide artış göstermeye başladı. Mahkumlara af ve 5 yıllık ceza indirimine yönelik daha önceden bilgilendirmeler yapmıştı. 2016 yılında bu konuda bir düzenleme yapılacağına dair açıklama yapılmıştı.

Bu söz konusu düzenlemenin artık bir an önce yürürlüğe girmesi isteğinde bulunan pek çok mahkum bulunuyor. Mahkum yakınları bu konu üzerinde yoğunlaşmış durumda. Peki bu konu hakkında bir açıklama var mı?

AF KİMLERİ KAPSIYOR?

15 Temmuz darbe girişiminin sonrasında darbecilerin tutuklandıktan sonra cezaevine atılmasıyla birlikte cezaevlerinde olan doluluk oranı çok fazla şekilde artış içerisine girdi. Bu sebepten dolayı mahkumlara af çıkartmak ve bu doğrultuda infaz yasasının değiştirilmesine yönelik hazırlıklar için yeşil ışık yanmış durumda. Yeni KHK'nın Resmi Gazete'de yayımlanmasının hemen sonrasında cezaevlerinde aktif olarak mahkum konumunda bulunmakta olan bireylerin cezaları otomatikmen 5 yıl düşürülecek. Ardından ise 5 yıl ve daha az süreli hapis cezası kalanlar direkt olarak serbest bırakılacak. Ek olarak davası devam eden kişilerde bu af kapsamına alınacaklar.

Af Uygulamaya Girdi mi?

Mahkumlara af, diğer adıyla 5 yıllık ceza indirimi düzenlemeleri şuan aktif olarak devam etmekte. Herhangi bir yayımlanma söz konusu değil, geçen yıl bir düzenleme yapılacağı belirtilmişti ve bu konu üzerinde titizlikle çalışmalar devam etmekte. Birçok mahkum ve mahkum yakınını ilgilendiren af konusunun yakında gelip sevindirmesi planlanıyor.

Mahkumlara af konusunda bütün gelişmeleri an ve an sitemizden takip edebilirsiniz. Takipte kalmanızı öneririz.

8 YORUM
 1. murat

  inşallah af çıkar

 2. Esra boyat

  Allah rızası için verin 5 yıl ceza indirim i millete yazık günah öldük ceza evi kapılarında çocuklar a yazk

 3. havva

  analar ağlamasın artık gece kalkıyor kardeşim için ağlıyor uyuyamıyor çok zor durum allah kimseye yaşatmasın

 4. Esra boyat

  Ceza indirimi çıksn artik

 5. Mücahit

  E devlet üzerinden Bimere isteklerinizi yazabilirsinz

 6. Gamze celayir

  Neden hıcbır gazetecı yapılan konulmalarda Numan kurtulmuş a ceza indirimi ne olacak yada çalışma var mı dıye sormuyor neden hıcbır haber kanalı mahkumların durumu ne olacak dıye gündeme almıyor mahkum derneklerı oluşturulmuş ama nedense hıc bır platformda yoklar

 7. aSli

  uyusturucuyada vurur ins ya rabbim cocuklarimizin yuzune baksin insllah

 8. Gizem kuş

  Allah rızası için 5 yıl indirimede razıyım

Haberin Etiketleri :
 • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.