SON DAKİKA

Maaşı geç yatan işçi tazminatını alabilir!

>
Maaşı geç yatan işçi tazminatını alabilir!
Maaşı sürekli geç yatan ve bu durum nedeniyle de büyük bir mağduriyet yaşayan işçilerin tazminatlarını alarak işten ayrılabileceği bildirildi.

Uzun zamandır çeşitli sorunlar yaşayan ve maaşları yatmadığı için de büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalan bir çok işçi için genel olarak açıklamalar yapıldı. Genel olarak büyük sorunlarla karşı karşıya kalan ve çalıştığı halde maaşlarını gününde alamayan işçiler için genel bir düzenleme yapıldığı ifade edildi.

Yapılan yeni düzenlemelerle birlikte bundan böyle maaşı geç yatan işçiler kendi isteğiyle ayrılabilecekler. Bu durum sayesinde ise bir çok işçi de hakkını arayabilecek. Maaşlarını sürekli geç alan işçiler, bu konudan dolayı şikayetçi olabilecek. Şikayetçi olan işçiler, daha sonra kendi isteğiyle işten ayrılabilecekler. İşten ayrılan işçilere ise tazminat ödenecek. Kendi isteğiyle bile olsa, maaşların geç yatırılmasından şikayetçi olunarak, işçiler tazminatlarını alabilecekler.

İŞÇİLER İÇİN SEVİNDİRİCİ GELİŞME

Alınan bu karar ile birlikte işçiler de rahat bir nefes alabilecek. Bu sayede büyük bir yükten kurtulan işçiler hem tazminatlarını alabilecek hem de maaşlarının geç yattığı işletmelerde çalışmak zorunda kalmayacak. Genel olarak maaşların geç yatırılmasından dolayı en büyük sorunu yaşayan özel sektör çalışanları, yeni düzenlemelerle birlikte haklarını arayabilecekler. Bu sayede de bir çok kişi, artık maaşlarını daha düzgün alabilecekleri işletmelerde çalışabilecek.

Hakkari'den acı haber! 8 asker şehit düştü!

 

Diyarbakır'da meydana gelen patlamanın nedeni belli oldu!

 

Siirt'te bomba yüklü araç son anda yakalandı!

 

Altın rekor kırmaya devam ediyor! Altın fiyatları ne zaman düşecek!

 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.