SON DAKİKA

MSB 24 Bin Personel Alımı İçin Başvurular Ne Zaman Bitiyor?

>
MSB 24 Bin Personel Alımı İçin Başvurular Ne Zaman Bitiyor?
Milli Savunma Bakanlığı en az ilköğretim mezunu personel alımı için başvuru kılavuzunu yayınladı. Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamış olanlarında başvurularını ileteceği alımlara ilişkin son başvurular 1 Aralık tarihine kadar alınacak. Adaylar hangi sınavlara tabi tutulacak? KPSS şartı var mı? İşte soruların yanıtları...

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere uzman erbaş ve sözleşmeli er kadroları için 24 bin askeri personel alımı için ilanını yayınladı. En az ilköğretim mezunu adayların başvurularının kabul edileceği alımlarla ilgili merak edilen alım şartları, başvuru işlemleri ve alımlarla ilgili merak edilen diğer bilgileri haberimizden takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz Mart ayında Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayınlanan ilan ile Milli Savunma Bakanlığı’nın 24 bin askeri personel alımı yapacağı duyurulmuştu. Buna göre; Kara Kuvvetleri Komutanlığı bağlı olarak Sözleşmeli Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er alımı yapılacak. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesine çok sayıda personel alımının yapılacağı süreçlerde, adaylar yalnızca fiziki yeterlilik testi ve sözlü mülakat ile değerlendiriliyor olacak.

01 Aralık tarihinde sona erecek olan başvurularla ilgili Milli Savunma Bakanlığı, TSK personel alımı başvuru kılavuzu adayların erişimine açtı. Toplam 11 bin uzman erbaş ve 13 bin sözleşmeli er olmak üzere 24 bin yeni personel TSK bünyesine dahil edilecek.  Uzman çavuş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu olmak, sözleşmeli er alımı için ise en az ilköğretim mezunu olmak ve 25 yaşını bitirmemiş olmak şartları aranacak. İlanda talep edilen diğer şartlarda dahil durumu uyan adaylar, başvuru işlemlerimi “http://www.msb.gov.tr” adresinden yapabilecekler.

Haberin Etiketleri :
Başbakan Yıldırım'dan Kamuya Personel Alım Müjdesi! Gün İçinden

Başbakan Yıldırım'dan Kamuya Personel Alım Müjdesi!

Katıldığı basın toplantısında 2018 yılının ilk müjdesini veren Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamaları binlerce işsiz gence umut oldu. Geçtiğimiz günlerde kabul edilen bütçenin detayları paylaşılmayı devam ederken, atama izinleri alınan ve planlanan personel alımları dahilinde; Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere pek çok kuruma atamalar yapılacak. İşte gelişmeler...

ÖSYM'den Flaş Açıklama KPSS Başvuru Ücretleri Tekrar Değerlendirilecek! EĞİTİM

ÖSYM'den Flaş Açıklama KPSS Başvuru Ücretleri Tekrar Değerlendirilecek!

Yüz binlerce adayın memur olabilmek için başvuruda bulunacağı Kamu Personel Seçme Sınavının 2017 yılı için başvuru işlemleri ve ücret bilgileri dün itibariyle paylaşıldı. Geçen yıla kıyasla aşırı artış yapıldığı gözlenen ücretler adayların tepkisini çekerken, ÖSYM'den beklenen açıklama geldi. Sınav ücretlerinde değişiklik yapılacak mı? İşte yanıtı.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.