SON DAKİKA

MHP'de sürpriz aday! Genel Başkan adayları çoğalıyor!

>
MHP'de sürpriz aday! Genel Başkan adayları çoğalıyor!
MHP'de yaşana genel krizin ardından bir çok kişi kurultay yapılmasını istemişti. Bu süreç içerisinde ise bir çok adayın çıkması MHP için büyük bir zorluk yarattı.

Kurultaya gitmek için genel olarak büyük bir kriz yaşayan MHP, en sonunda Yargıtay'ın istemi ile Temmuz ayında adaylarla birlikte, bir kurutay yapılmasına karar verildi. 15 Mayıs'ta Ankara'da yapılması planlanan kurultayda büyük sorunların yaşanması ve genel olarak pek çok kişinin de bu konuda büyük sorunlarla karşı karşıya kalması MHP için daha büyük sorunları da beraberinde getirdi.

MHP'de genel olarak çok güçlü isimlerin genel başkanlık koltuğuna aday olması daha büyük sorunların da beraberinde gelmesine yol açtı. Genel başkanlıktan vazgeçmeyen Devlet Bahçeli'nin yeniden aday olacağı bildirilirken, Meral Akşener gibi isimlerin de Paralel Yapı ile ilgili bağlantısının olduğu iddia edildi.

Bu süreç içerisinde büyük sorunlarla karşı karşıya kalan ve bu nedenden dolayı da ağır ithamlarla karşı karşıya kalan MHP'nin bir çok genel başkan adayının bulunması daha büyük sıkıntılara da yol açtı. Kısa süre içinde birbirinden farklı adayların gün yüzüne çıktığı MHP'de bu durumun ardından Süleyman Sezak'ın da genel başkanlığa aday olduğu ifade edildi. 

Eskişehir Milletvekili olan ve eskiden MHP Genel Başkan Yardımcılığı yapan Sezak'ın koltuğa talip olduğu bildirildi. Her geçen gün adayları çoğalan MHP'de ise oyların bölünecek olması, daha büyük sorunların da gün yüzüne çıkacağını işaret ediyor.

Survivor Atakan düşüş anı izle-NBA ödülü Survivor

 

Rusya Türkiye'ye dava açacak!

 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.