SON DAKİKA

MHP Mayıs'ta yapılacak kongreyi tanımayacak!

>
MHP Mayıs'ta yapılacak kongreyi tanımayacak!
MHP yöneticilerinin yaptığı açıklamalara göre 15 Mayıs'ta yapması planlanan kurultayın tanınmayacağı ifade edildi.

Son zamanlarda oldukça karışık zamanlar geçiren MHP, yeni kararını açıkladı. Mahkemelere yapılan başvurunun ardından MHP'nin kurultaya gitmesine karar verildi. Fakat konuya ilişkin MHP'den gelen açıklama herkesi şoke etti. Yapılan açıklamalara göre MHP'nin 15 Mayıs'ta yapılması planlanan kurultayı parti içinde geçersiz sayılacak.

Genel olarak geçtiğimiz yıl yapılan seçimlerde büyük bir başarısızlık yaşayan MHP için genel başkanlığa adaylığını koyan Meral Akşener, sert açıklamalarda bulunmuştu. Partinin derhal olağanüstü kurutulaya gitmesi ve yeni bir genel başkan seçilmesi gerektiğini kaydeden Akşener'in ardından Sinan Oğan'da bu karara destek vermişti. MHP genelinde ortaya çıkan bu durumun ardından büyük sorunlarla karşı karşıya kalan Devlet Bahçeli, olağanüstü kurultayın yapılmayacağını, genel başkanlık seçimlerinin 2018 yılında yapılacağını açıklamıştı. Devlet Bahçeli'nin bu açıklamalarının ardından ise MHP mahkemelik oldu.

Uzun zamandır büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalan Devlet Bahçeli, geçtiğimiz gün yerel mahkemenin verdiği karar ile şok yaşadı. Yerel mahkemeler MHP'nin kurultaya gitmesine karar verildi.

KURULTAY HUKUKSUZ

Yapılaması planlanan kurultayı tanımayacaklarını ifade eden MHP yönetimi, yerel mahkemenin verdiği kararın temyize gittiğini, henüz oradan net bir karar çıkmadan yapılan kurultayın hukuksuz olduğunu ifade etti.

15 Mayıs'ta yapılması planlanan kurultayın hiç bir şekilde tanınmayacağını kaydeden yöneticiler, bu konud tavırlarının net olduğunu bir kez daha vurguladılar. Konuya ilişkin ise henüz açıklama yapmayan genel başkan adaylarının nasıl bir ortak tavır sergileyecekleri de merak ediliyor.

Yargıtay'dan çok konuşulacak Ergenekon kararı!

 

Anaokulunda çıplak bakıcı korku dolu anlat yaşattı!

 

Ev alacaklara müjdeli haber! Kredi faizleri düşüyor!

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.