SON DAKİKA

MEBBİS Öğretmen Başvuru İşlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

>
MEBBİS Öğretmen Başvuru İşlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler!
Açık Öğretim Lisesi ile Asli Öğretmenliğe geçiş sınavlarında görevli olmak isteyen öğretmenlerin başvuruları alınmaya başlandı. Birer hafta arayla gerçekleştirilecek olan sınavlarda görevli olabilmek için son başvuru ve ona tarihleri ne zaman? Başvuru için gereken şartlar neler? MEBBİS üzerinden yapılacak başvuru için istenenlerin detayları.

MEBBİS görevli öğretmen başvuru işlemleri nasıl gerçekleştirilecek? Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Asli Öğretmenliğe geçiş sınavı için başvurular alınmaya başladı. MEBBİS sistemi üzerinden gerçekleştirilen asli öğretmenliğe geçiş sınavı ile Açıköğretim Lisesi 2. döneme ait 3 sınav için görevli olmak isteyen öğretmenlerin başvuruları için son gün ne zaman? İşte, MEBBİS görevli öğretmen işlemleri hakkında merak edilenler.

Açıköğretim Lisesi sınavları için üç, Asli Öğretmenliğe geçiş sınavı için bir oturumda olmak üzere toplamda dört oturum için sınav görevlisi olmak isteyenler MEBBİS sistemi üzerinden öğretmen girişi yaparak başvurularını iletmelerini gerekiyor. Öte yandan Asli öğretmenliğe geçiş puanı 94, Açık Öğretim Lisesi sınavlarının her bir oturumu için istenecek puan ise 63 olarak açıklandı. MEBBİS sistemine girerek başvuruların iletilebilmesi için adayların şifre belirlemeleri gerekecek. Kullanıcı adı ve şifreler okul müdürlüklerinden temin edilebilecek. İlgili sınavların kayıt, başvuru, görev ve sınav yeri işlemleri MEBBİS üzerinden kolayca yapılabilecek.

Asli Öğretmenliğe Geçiş ile ilgili Yazılı Sınav tarihi 19 Mart 2017 olarak belirlendi. Saat 14.00’da gerçekleştirilecek sınav için görevlendirilmek isteyen öğretmenlerin başvurularını 11 Mart’a kadar tamamlamaları gerekiyor. Sınav görevi çıkan öğretmenler onay işlemlerini 13 Mart’a kadar yapabilirken, ikinci onaylar ise 14 Mart 23.59’da sona eriyor olacak.

AÖL Başvuruları İçin Son Gün!


Açık Öğretim Kurumları kapsamında yapılacak olan açık lise 2. Dönem sınavları üç oturumda gerçekleştirilecek. 18-19 Mart 2017 tarihlerin yapılacak olan sınavlarda görevli olabilmek için son başvuru tarihi 10 Mart olarak belirtildi. İlk onay günü 13 Mart olurken, ikinci onay işlemi ise 14 Mart’ta son bulacak.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.