SON DAKİKA

MEB Açıkladı! Yeni Müfredatta Ne Gibi Değişiklikler Yapıldı?

>
MEB Açıkladı! Yeni Müfredatta Ne Gibi Değişiklikler Yapıldı?
Yapılan saha çalışmaları ile öğretmen, öğrenci ve velilerle görüşülerek yapılan anket sonuçlarına göre yeni müfredatın içeriği belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Twitter hesabından duyurusunu yaptığı yeni müfredata neler eklendi? Yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencileri ne gibi değişiklikler bekliyor? İşte yanıtları...

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ( MEB), okullarda uygulanmasını planladığı yeni müfredat ile ilgili çalışmalarda sona gelindi. 2017-2018 eğitim döneminde uygulanacak olan yeni müfredat programı için Milli Eğitim Bakanlığından gerekli açıklama geldi. Buna göre 1,5 ve 9. sınıflarda yeni müfredat programının uygulanacağı belirtildi. MEB'in Twitter hesabı üzerinden duyurduğu 2017-2018 eğitim öğretim yılında uygulanacak yeni müfredat programında ne gibi değişiklikler oldu? Haberin ayrıntıları…

Yeni müfredat ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Bakan İsmet Yılmaz: gelecek nesillerin daha donanımlı olabilmesi için müfredatın yenilenmesi yönünde bir ihtiyacın olduğunu ifade etti. Öğretmen, öğrenci ve velilerin görüşleri alınarak hazırlanan yeni müfredat program yeni eğitim öğretim yılında 1,5 ve 9. sınıflarda uygulanmaya başlanacak.  Yapılan düzenleme ile İlkokul ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, İHL'lerde 10 olmak üzere toplam 51 ayrı müfredat yenilemesinin yapıldığı belirtildi.

Yenilenen müfredatların sade ve anlaşılır olması ön planda tutulurken, öğrencilere kazandırılması hedeflenen yeterlilik ve becerilerin belirlenmesinde ise derslerin içeriklerinin dikkate alındığı belirtildi. Müfredat üzerinde yapılan çalışmalarda içerik yoğunluğunun azaltılmasına da dikkat edilirken, giriş bölümüne “değerler eğitimi” başlığı altında yeni bir bölümün eklendiği bilgisi paylaşıldı. Her türlü farklılığı kapsayacak ve hassasiyeti koruyacak şekilde hazırlanan yeni müfredatta farklı kültür ve medeniyet havzalarının katkılarının da belirginleştirilmeye çalışıldığı belirtildi.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.