SON DAKİKA

Kredi kartı kullananlar dikkat! Bilgileriniz satılıyor!

>
Kredi kartı kullananlar dikkat! Bilgileriniz satılıyor!
Kredi kartı kullananlar için yeni bir iddianın ortaya çıkması bankacıları ayağa kaldırdı. İddialara göre call center görevlileri müşterilerin bilgilerini satıyor.

Kredi kartlarımızın hayata girmesi ile birlikte bir çok kişi de büyük sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. Kredi kartı borçlarını ödeyemeyen kişi sayısı her geçen gün artış gösterirken, büyük sıkıntıların da gün yüzüne çıkması, daha büyük problemleri beraberinde getiriyor.

Kredi kartı ile sorun yaşayanlar aynı zamanda güvenlik sıkıntısı ile de başetmek zorunda kalıyor. Öyleki son zamanlarda ortaya atılan korkunç iddialar aslında hiç bir kullanıcının da güvenliğinin olmadığını ifade ediyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialara göre kredi kartı bilgilere call center görevlililer tarafından başka kişilere satılıyor. Bu kredi kartı bilgileri nedeniyle de bir çok kişi çok rahat bir şekilde dolandırılıyor ya da telefon dolandırıcılarının eline düşüyor.

ALIŞVERİŞ SİTELERİNE DİKKAT

Alışveriş sitelerinde de kredi kartı bilgilerinin ne yazık ki hızlı bir şekilde paylaşıldığını kaydeden uzmanlar, bu konuda herkesin de dikkatli olması gerektiğini ifade ediyor. Uzun zamandır bir çok kişinin internetten alışveriş yaptığını belirten uzmanlar, bu konuda daha uzun ömürlü sitelerin seçilmesi gerektiği bildiriliyor. 

Yeni açılmış sitelere güvenilmemesi gerektiğini belirten uzmanlar, daha farklı sertifakalara sahip sitelerden alışveriş yapılması gerektiğini bildiriyor. Aynı zamanda sitelerde genel olarak annelerin kızlık soyadına kadar soru soruluyorsa bu sitelerden uzak durulması ve hatta hiç bir şekilde alışveriş yapılmaması gerektiğini ifade ediyor.

Metro Turizm'de cinsel saldırı mağdurundan çarpıcı açıklama!

 

Ankara'yı karıştıran yolsuzluk iddiası! Türkiye Haber İş Sendikası'nda rüşvet skandalı!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.