SON DAKİKA

Kilo almanın en büyük nedeni stres!

>
Kilo almanın en büyük nedeni stres!
Bir çok uzman yaz aylarının gelmesi ile birlikte stresin arttığını ve bu sebepten dolayı da herkesin daha fazla yemeğe yöneldiğini açıklıyor.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte stresin daha da arttığını açıklayan uzmanlar bu konuda herkesin ve özellikle de bayanların dikkatli davranması gerektiğini açıklıyor. Yaz aylarında stresin daha da arttığı, özellikle çalışan bayanların genel olarak bu konuda büyük sorunlar yaşaması ve ardından da yemeğe yönelmesi, kilo problemlerini arttıyor.

Stresin genel olarak yemek ile ilişkisinin bulunduğunu açıklayan uzmanlar, stresli kişilerin yemek yiyerek daha fazla vakit geçirdiğini açıklıyor. Yemek yerken bir çok kişinin stresini uzaklaştırdığı ve farklı şeyler düşündüğü, bu sebepten dolayı da yemeğe yöneldiği iddia ediliyor. Aynı zamanda yemek yedikten sonra salgılanan mutluluk hormonu da stresli olan kişinin biraz daha rahatlamasına neden oluyor. Midenin mutluluğu kişiyi genel olarak mutlu ettiği için yemek yeme eğilimi daha da artıyor.

STRESTEN VE YEMEKTEN UZAK DURUN

Stresli yaşamın her geçen gün artması nedeniyle uyarılarda bulunan uzmanlar, kişilerin bunaldığı, üzüldüğü ya da gerildiği anlarda yürüyüş yapmasını tavsiye ediyor. Dışarı çıkarak temiz havada yapılan yürüyüş, herkesi de büyük oranda etkiliyor. Özellikle stresi tamamen azaltan yürüş, açık hava ile buluşunca vücut ve beyinde salgılanan salgıların normale dönmesi ve bu durumun da ruh halinin iyileşmesine neden olduğu ifade ediliyor.

Stresli anlarda mutfaktan ve yemekten uzak durulması gerektiğini açıklayan uzmanlar, stresten dolayı alınan kiloların daha uzun vadede büyük sıkıntılara yol açtığı ifade ediliyor.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.