SON DAKİKA

Kendini Mesih İlan Eden Hasan Mezarcı'dan Evlilik Haberi

>
Kendini Mesih İlan Eden Hasan Mezarcı'dan Evlilik Haberi
İsa Mesih'im diyen Hasan Mezarcı'dan flaş gelişme. Sosyal medya hesabı üzerinden "Allah Kuzusuyla Gelininin, İncil'de haber verilen düğünü gerçekleşti" iletisiyle paylaşım yapan Mezarcı , evlendiğini duyurdu. Eski Refah Partisi Milletvekillerinden olarak tanınan Mezarcı, tartışma yaratan konuşmalarından dolayı partisinden ihraç edilmişti.

Kendini "mesih" ilan ederek siyasetten uzaklaşan eski Refah Partisi Milletvekillerinden Hasan Mezarcı, şu sıralar yaptığı evliliği ile kendinden oldukça söz ettirmeye devam ediyor. Sosyal medya üzerinden ilginç notlar yazarak evliliğini duyuran Mezarcının büyük eleştiriler alan hayatından detyalar…

Radikal ve muhafazakâr görüşleriyle tanınan Türk siyasetçisi ve din adamı Hasan Mezarcı, yine şaşırtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirdiği evliliğini sosyal medya hesabından "Yüce Allah'ın emriyle yapılan Beyt-i Akdes'te ilk cuma kılındı. Allah Kuzusuyla Gelininin, İncil'de haber verilen düğünü gerçekleşti" ifadeleriyle duyuran Mezarcı, İncil'de haber verilen evliliğin gerçekleştiğini belirtmesi okları üzerine çekti. Düğününde havarileri olduğunu belirttiği kişiler ile göbek atıp horon tepmeyi de ihmal etmedi. 

HASAN MEZARCI KİMDİR?

1954 Düzce doğumlu olan Hasan Mezarcı’nın, ilkokuldan sonra Düzce Merkez Kur’an Kursu’nda hafızlık yaptığı biliniyor. Ardından İmam Hatip Ortaokulu’nu bitirdikten sonra, üniversite eğitimini Ankara Üniversite İlahiyat Fakültesi’nde alırken beraberinde medrese tahsilini de almıştır. Öğrencilik yıllarında müezzinlik ve imamlıkta yaptığı bilinen Mezarcı, askerlik hizmetini tamamlandıktan sonra Sakarya’nın Akyazı ilçesine müftü olarak atandı. Çeşitli yerlerde müftülük yaptıktan sonra İstanbul’da görev yaptığı sırada Refah Partisinden aday gösterilen Mezarcı Milletvekili olarak seçildi. Eleştirilere neden olan konuları gündeme getirmezi ile tanınan eski vekil, bu tavırlarından dolayı partisinden ihraç edildi. 2000 yılında verdiği bir röportajda, Allah tarafından peygamber ilan edildiğini açıklayan Mezarcı, Atatürk’ün manevi şahsına hakaretten 3 ay hapis cezası yatmıştır.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.