SON DAKİKA

Kayseri Enerji Kimlik Belgesi'ni Almaya Başlıyor !

>
Kayseri Enerji Kimlik Belgesi'ni Almaya Başlıyor !
2 Mayıs 2017'den sonra zorunlu olacak olan enerji kimlik belgesi ilgili tarihten sonra artık tüm tapu dairelerinde istenmeye başlayacak. İşte Detaylar

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu’na binaen alınan kararla, enerji kimlik belgesi binalarda enerji yönetimi, verimliliği ve enerji israfını önlemek amacıyla uygulanmaya konulmuştur. Enerji Kimlik belgesi, bir binanın enerji sınıfını, enerji kullanım miktarını ve çevreye verdiği zararlı emisyon gazlarının ölçüsünü belirtiyor.

Kayseri ilinde en çok enerji kimlik belgesi düzenleyen kurum Ava Mühendislik ile yaptığımız sohbette, Kayseri Enerji Kimlik Belgesi için hızlı davranmalarını tavsiye etti. Çünkü bu zorunluluk tapu ve kadastro dairelerine iletildikten sonra, artık tüm daire, konut alım satım işlemlerinde aynı DASK gibi EKB'nin de zorunlu olacaği söylendi.

Enerji kimlik belgesi 7 sınıftan oluşuyor ve en iyi sınıf A sınıfı, en kötüsü ise G sınıfı oluyor. Bu 7 sınıfa göre ilerleyen dönemlerde vergi ödemeleri ve daire alım satımlarında sınırlandırma getirilebileceği de belirtildi.

Detaylar; http://avamuh.com/enerji-kimlik-belgesi-olmayan-binalarda-konut-satilamayacak/ 

Örnek Bir Enerji Kimlik Belgesi;

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.