SON DAKİKA

Kaybolan ehliyet için para cezası var mı? Kaybolan ehliyet için yapılması gerekenler

>
Kaybolan ehliyet için para cezası var mı? Kaybolan ehliyet için yapılması gerekenler
Ehliyetinizi kaybettiyseniz ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, haberimizi incelemeniz sizin için yeterli olacaktır.

Traikte büyük bir öneme sahip olan ve zaman zaman nüfus cüzdanı yerine de geçen ehliyet, resmi evrak yerine geçiyor. Kaybolduğu takdirde büyük sorunlara yol açan ehliyet, büyük sorunlarında meydana çıkmasına neden olabiliyor. Kötü niyetli kişilerin eline geçmesi ile birlikte daha büyük sorunlara yol açılabileceği için, kaybolan ehliyetler için hemen harekete geçilmesi gerektiği ifade ediliyor.

Kaybolan ehliyetler için genel olarak uzun bir süreç sizi bekliyor. Ehliyetlerin çıkmasın için uzun bir süre beklemek zorunda kalabiliyorsunuz. Ehliyet için kişilerin bağlı bulundukları ildeki Trafik Tescil Müdürlüğü'ne gitmeleri önem arz ediyor.

EHLİYET KAYBEDİLİNCE NE YAPILMALI?

Ehliyetin kaybedilmesi durumunda bağlı bulunduğunuz ildeki Trafik Tescil Müdürlüğü'ne gidip dilekçe vermelisiniz. Dilekçe verdikten sonra başvuru için sıra nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisinden iki adet, kaybolan ehliyet belgenizde mevcut değil ise kan grubu belgesi, üç adet vesikalık fotoğrafını da başvuru için vermeniz gerekiyor.

EHLİYET KAYBEDENLERE CEZA VAR MI?

Ehliyet kaybedenler için belli bir ceza ödenmesi gerekiyor. Resmi evrak olduğu için genel olarak kaybetme cezası bulunan ehliyet için kişilerin 101 lira para cezası ödemesi gerekiyor. 

KAYBOLAN EHLİYETLER NE KADAR SÜREDE ÇIKIYOR?

Kaybolan ehliyet için genel olarak başvuru yapan kişiler, bu durumun ardından bir süre beklemek zorunda kalıyor. Ehliyet için genel olarak gazeteye ilan vermeye gerek kalmıyor. Başvurunuz yapıldıktan sonra önceki ehliyetiniz sistemden otomatik olarak iptal ediliyor. Bu durumun ardından ise yeni ehliyetiniz size kısa bir süre içinde veriliyor. Ehliyetlerin çıkma süresi ise tam olarak belli olmuyor.

Sözleşmeli memurlar kadro alabilecek mi? Sözleşmeli memurlar kadro alımları 2016

 

Bağkur borçları silinecek mi? Bağkur borcunu yapılandıranların borçları siliniyor mu?

 

İntibak yasası kaldırılacak mı? Emekli intibak yasasında son durum ne?

 

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.