SON DAKİKA

Karayılan'dan hain plan! PKK'nın yeni hedefi halk!

>
Karayılan'dan hain plan! PKK'nın yeni hedefi halk!
PKK'nın baş teröristlerinden biri olan Murat Karayılan'ın geçtiğimiz günlerde teröristlerle yaptığı telsiz konuşmaları gün yüzüne çıktı. Yapılan konuşmalarda halkın hedef haline getirilmesi ise şaşırtıcı oldu.

PKK'nın 22 Temmuz 2015'ten bu yana açılım sürecini rafa kaldırması ve ardından da Ceylanpınar'da iki polisi şehit etmesiyle birlikte başlayan süreç kaldığı yerden devam ediyor. Uzun zamandır Sur, Cizre, İdil, Yüksekova gibi ilçelerde teröristlerini sahaya sürerek, halkın bütünlüğünü ve güvenliğini tehdit eden PKK, yeniden taktik değiştirmeye hazırlanıyor.

Bir çok ilçede yürütülen operasyonlarla birlikte çok fazla teröristini kaybeden PKK halkı kazanmaya çalışıyor. Özellikle de aşiretlerin kazanılması için talimat veren Karayılan, halkı kazanıp yeni teröristlerin bulunması ve silahlı mücadele için ikna edilmesi gerektiğini ifade ediyor. Aşiretleri kazanmanın önemini vurgulayan Karayılan, yeni terörist bulmakta zorlandıklarını, artık Kandil'den eleman beklenmemesi gerektiğini, herkesin kendi bölgesinden eleman temin etmesi gerektiğini ifade etti.

YEREL HALKI VE YÖNETİCİLERİ HEDEF SEÇTİLER

Uzun yıllar boyunca Kürt halkı için savaştıklarını iddia eden PKK, şimdi yeniden halkı kendisi için savaşmaya ve hedef yapmaya devam ediyor. Bu aşamada yerel yöneticileri de hedef seçen PKK, yöneticilerin de kazanılması ve örgüte destek vermesi gerektiği kaydediliyor. Aynı zamanda teröristlerin bölgelerde dikkatli olması gerektiğini ifade eden Karayılan, küçük gruplar halinde gezilmesi gerektiğini kaydediyor.

Kış aylarına çok fazla eleman kaybettiklerinin altını çizen PKK, Türk Ordusu'nun şimdilerde korucuları da savaşa çekmek istediğini, bu duruma kesinlikle izin verilmemesi gerektiğini, böyle bir durumda örgütün büyük oranda çıkmaza girebileceğini ifade ediyor.

Nusaybin'den kötü haber! 2 asker şehit!

 

Üniversiteli genç bebeğini boğup denize attı!

 

14 yaşındaki küçük kız tecavüzcüsüyle evlendirilecek!

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.