SON DAKİKA

Karaman'da cinsel istismar sanığı öğretmene rekor ceza!

>
Karaman'da cinsel istismar sanığı öğretmene rekor ceza!
Tüm Türkiye genelinde büyük bir skandal yaratan ve ortaya çıkan infial ile birlikte herkesin dikkatini çeken, cinsel istismarcı öğretmenin ilk duruşması bugün görüldü.

Uzun zamandır Türkiye gündeminin yakından takip ettiği olaylardan biri olan ve Karaman'da meydana gelen cinsel istismarcı öğretmenin ilk duruşması bugün yapıldı. Çok sayıda kişinin katıldığı duruşmada, birbirinden farklı olayların yaşanması da herkeste büyük gerginlik yarattı.

Farklı olaylarla birlike büyük gerginliklerin yaşandığı davada, bugün cinsel istismarda bulunan öğretmene rekor ceza verildi. Yapılan incelemelerle birlikte çok sayıda çocuğa cinsel istismar ve taciz olaylarında bulunduğu kaydedilen öğretmen hakkında, sayfalarca iddianeme hazırlandı. Karaman'da ortaya çıkan ve bu durumun ardından da tüm Türkiye genelinde infial yaratan bu durumun ardından hazırlanan iddianeme ile birlikte cinsel istismara uğrayan çocuklardan da ifadeler alındı. Bu ifadeler neticesinde de ilk duruşmada sanığa 508 yıl hapis cezası veren mahkeme, diğer ifadelerin de tamamlanması ve tam detayların öğrenilebilmesi için davayı ileri bir tarihe erteledi.

AVUKATLARDAN İTİRAZ

30 baronun davaya müdahil olduğu, cinsel istismar suçunda ortaya çıkan yeni detaylar tüyler üpertmeye devam ediyor. Bir çok konuda kendisini haklı çıkarmaya çalışan öğretmen, konu ile alakalı olayların kendi üzerine atılmaya çalışıldığını iddia eden öğretmen beraatini istedi.

Konu ile alakalı olarak daha kapsamlı araştırma yapılmasını isteyen avukatların bu isteği mahkeme heyeti tarafından reddedildi. 

Mahkeme salonunun hınca hınç dolu olması da gerilimin artmasına neden oldu. İçeride zaman zaman yaşanan tatsızlıklar yüzünden mahkemeye ara verildi. İlk duruşmada 508 yıl hapis cezası ile karşı karşıya kalan öğretmen için tam kararın ne olacağı ilerleyen zamanlarda belli olacak.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.