SON DAKİKA

Kar Gören Adanalılar Yollara Döküldü!

>
Kar Gören Adanalılar Yollara Döküldü!
Karda fazla araç kullanmayan Adanalılar, yollarda hasarlı kazalara sebebiyet verdiler. Şehir merkezinde kar görmemekte olan Adanalılar, karı görünce yollara çıktı. Piknik yapmak amacıyla Toros Dağları eteklerin de bulunan yüksek rakımlı yaylalara çıktılar.

1987 Yılından 2017 yılına kadar en yoğun kar yağışının kendini göstermiş olduğu Kızıldağ, Karboğazı ve Tekir tarzında yaylalara ulaşmak isteyen Adanlılar, piknik yapmak için çıktığı dağlarda, pikniklerini yaptılar, mangallarını yaktılar, leğenle kar üstünde kaydılar.

Çocuklar bu yıla kadar hiç görmemiş oldukları karı görüo, kartopu oynadılar. Ardından kardan adam yapıp eğlence yaptılar. Yoğun ilgiden dolayı çok büyük bir trafik sıkıntısı bulunuyordu. Karda araç kullanmamış olan Adanalılar, maddi kazalara sebebiyet verdiler.

Adana Büyükşehir Belediyesi'de Karaisalı İlçesi'ne bağlı olan Kızıldağ Yaylası üzerinde haftasonu bir kar şenliği organizasyonu yaptı. Ardından sucuk ekmek paritisi de başladı. Organizasyona çok sayıda Adana vatandaşı katılım gerçekleştirdi.

Adanalıların Kar hasreti sona erdi. Yapılmış olan kar şenliği neticesinde çok güzel görüntüler gözlere çarptı. Belediye ekipleri, Adana'ya bağlı Aladağ ilçesinden 10 farklı kamyon kasasına yüklenirek getirilmiş olan karı, Yüreğir Kültür Merkezi'nin bahçesinde bir bölge oluşturarak bu bölgenin içerisine yığdı. Bölge, adeya üzerine beyaz bir örtü serereken, kar kalınlığı 3 metreye ulaştı.

KAR YAĞMADAN KARI GÖRMÜŞLERDİ

Şenlik çerçevesinde aynı zamanda katılımcılara mangalda sucuk ikramı yapılırken, neredeyse unutulacak olan bir gelenek unutulmaktan geri döndürüldü. Karlı pekmez karışımı Adanalılara verildi. Kar Şenliğiyle alakalı olarak açıklamalar yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Adana’ya kar yağmadı ama biz Toroslar’dan 10 kamyon dolusu kar getirdik. Çocuklarımız kar yağmadan karı görmüş oldu. Vatandaşlarımızın mutluluğu için her şeyi yapıyoruz” dedi. 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.