SON DAKİKA

Kadınlar büyük tehlikenin farkında değil!

>
Kadınlar büyük tehlikenin farkında değil!
Yapılan son araştırmalara göre yumurtalık kanseri riski her geçen gün artmaya devam ediyor.

Kadınlar için büyük bir risk oluşturan ve her geçen gün büyük sorunları da beraberinde getirmeye devam eden yumurtalık kanseri hakkında uzmanlar uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Uzun zamandır yumurtalık kanseri hakkında kadınları bilgilendirmeye çalışan uzmanlar, genel olarak büyük sıkıntıların yaşandığını ve çoğu kadının yumurtalık kanseri hakkında bilgi sahibi olmadığını kaydediyor.

Her geçen gün yıl yumurtalık kanserine yakalanan kadınların sayısının artması nedeniyle harekete geçen uzmanlar, özellikle kadınların doktorlarla barışık olması gerektiğini ve sık sık kontrollerini yaptırması gerektiğini ifade ediyor. Bu süreç içerisinde herkesin dikkat etmesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, kadınlarda sıklıkla görülen semptomların iyi belirlenmesi ve ona göre bir kontrol sürecinin gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtiyor.

Genetik açıdan kişilerin kansere yakalanabileceğini ifade eden uzmanlar, bu konuda bayanların sık sık kontrollerini yaptırmaları ve bu kontrollerini aksatmamaları gerektiği ifade ediliyor. 

Genetik faktörlerden kaynaklanan yumurtalık kanseri, genel olarak kadının rahmini etkileyen kanser türleri arasında yer alıyor. Bu sebepten dolayı da yaşam kalitesi engelleyen, üremeyi tamamen kısıtlayan yumurtalık kanseri, erken teşhis edilirse hayat kurtarıyor. Yumurtalık kanserinin erken teşhis edilmesinden sonra başlayan tedavi süreci genel olarak iyi işliyor. Herhangi bir sıkıntının yaşanmadığı bu tedavi sürecinde hastaların yaşam kalitelerinin daha da yükseltilmesi amaçlanıyor.

Arda Turan'a görülmemiş teklif! Çinliler çıldırdı!

 

Altın fiyatları uçuşa geçti! Düğün yapacaklara kötü haber!

 

Haberin Etiketleri :
Survivor 2018 All Star Gönüllüler Takımında Kimler Yarışacak? Cumali Akgül Kimdir? MAGAZİN

Survivor 2018 All Star Gönüllüler Takımında Kimler Yarışacak? Cumali Akgül Kimdir?

Survivor 2018’in başlamasına aylar kala, kimlerin yarışacağı da büyük merak konusu. Bir tarafta Survivor’ın daha önceki sezonlarında yarışan iddialı yarışmacılarından oluşan All Star takımı yer alırken, diğer tarafta yine Gönüllüler takımı ter dökmeye devam edecek. Yarışmacıları kadar ilkleriyle çok merak edilen Survivor 2018'in ilk gönüllü yarışmacısı ve diğer gelişmeler...

Son Dakika! ÖSYM 2018 Sınav Takvimini Yayınladı. KPSS Ne Zaman Yapılacak? EĞİTİM

Son Dakika! ÖSYM 2018 Sınav Takvimini Yayınladı. KPSS Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan sınavlara ilişkin sınav takvimi açıklandı. Geçtiğimiz yılların aksine birçok sınav tarihinde büyük değişiklikler var. Sınavlara hazırlanan adayların eleştirilerinin odağında olan yeni sınav takviminden merak edilen sınav ve sonuç açıklama tarihlerinin detayı...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.