SON DAKİKA

KPSS 2017 Sınav Sonuçları Açıklandı Mı?

>
KPSS 2017 Sınav Sonuçları Açıklandı Mı?
ÖSYM tarafından 21 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen KPSS 2017 A Grubu ve Öğretmenlik Genel Yetenek - Genel Kültür, Eğitim Bilimleri sınavları ve KPSS Öğretmenlik ve Alan Bilgisi sınavlarının sonuçları bugün açıklanıyor. ÖSYM sınav takvimine göre bugün açıklanması beklenen sınav sonuçlarına saat kaçtan itibaren erişim sağlanabilecek?

Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarının açıklanması için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimine göre KPSS sınav sonuçları bugün açıklanacak. Sonuçların saat kaçta açıklanacağını merak eden milyonlarca adayın gözü ÖSYM'nin sitesinde. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen ve binlerce adayın ter döktüğü KPSS sınav sonuçları bugün ÖSYM tarafından adayların erişimine açılacak. İşte detayları…

21 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen KPSS sabah oturumunda adaylar, Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavlarını cevaplandırdı. Öğleden sonra gerçekleştirilen oturumda ise KPSS Öğretmenlik sınavı soruları cevaplandırıldı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre sınav sonuçları bugün ÖSYM tarafından adayların erişimine açılıyor. Peki kamu kurumlarına atanabilmek için adayların merakla beklediği sınav sonuçları saat kaçta erişime açılacak?

KPSS 2017 A Grubu ve Öğretmenlik Genel Yetenek - Genel Kültür, Eğitim Bilimleri sınavları ve KPSS Öğretmenlik ve Alan Bilgisi sınavlarının sonuçlarının 16 Haziran Cuma günü saat 16.30’dan itibaren açıklanacağı belirtildi. Adaylar sınav sonuçlarını, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden ve mobil uygulamadan T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler. Sonuç bilgileri ekranında adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ile KPSS puanları yer alacak. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olduğu için adaylara ayrıca bir belge gönderilmeyecek. A Grubu Kadrolar için giriş sınavlarına başvuruda bulunacak adaylar KPSS puanlarına göre çağırılırken, giriş sınavı yapmayacak olan kamu kurum ve kuruluş atamalarında ise doğrudan KPSS puanları kullanılacak.

Haberin Etiketleri :
ÖSYM'den Flaş Açıklama KPSS Başvuru Ücretleri Tekrar Değerlendirilecek! EĞİTİM

ÖSYM'den Flaş Açıklama KPSS Başvuru Ücretleri Tekrar Değerlendirilecek!

Yüz binlerce adayın memur olabilmek için başvuruda bulunacağı Kamu Personel Seçme Sınavının 2017 yılı için başvuru işlemleri ve ücret bilgileri dün itibariyle paylaşıldı. Geçen yıla kıyasla aşırı artış yapıldığı gözlenen ücretler adayların tepkisini çekerken, ÖSYM'den beklenen açıklama geldi. Sınav ücretlerinde değişiklik yapılacak mı? İşte yanıtı.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.