SON DAKİKA

KPSS 2017/1 Kadro Sayıları ile Tercih Robotu Yayınlandı!

>
KPSS 2017/1 Kadro Sayıları ile Tercih Robotu Yayınlandı!
Devlet memuru olabilmek için KPSS'ye giren binlerce adayın beklediği merkezi atama kadro sayıları ile tercih robotu DPB tarafından açıklandı. 21 Haziran 2017 tarihinden itibaren iletilebilecek olan tercihlerde hangi mezuniyetten kaç kişi atanacak? Tercihler nasıl iletilecek? Başvurular ne zaman sona eriyor?

KPSS sınav sonuçlarının açıklamasının ardından binlerce vatandaşın beklediği kadrolarla ilgili müjdeli haber Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından duyuruldu. KPSS 2017/1 merkezi atama kadro sayısı Çalışma Bakanlığı tarafından paylaşılmıştı. Buna göre atama yapılacak kadrolara ve kurumlara ait tercih robotu bugün itibariyle yayımlanmış oldu. Hangi pozisyonlara atama yapılacak? Hangi mezuniyet türünden kaç kişi alınacak? Tercihlerin iletilmesi ne zaman başlayacak? İşte merak edilen soruların yanıtları…

KPSS 2017/1 ile kamuya alınması planlanan toplam 2 bin 780 kadro için tercihler henüz başlamadı. Ancak DPB, KPSS adaylarının işini kolaylaştırmak için KPSS 2017/1 tercih robotunu yayınladığını duyurdu. Buna göre atamalarla ilgili merkezi yerleştirme kadrolarını incelemek isteyenler DPB’nin internet sitesi ve turkiye.gov.tr web adresi üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilecekler. Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere ayrılan toplam 2 bin 780 kadro ve pozisyon için tercih işlemleri Ölçme Seçme ve Yerleştirme (ÖSYM) Başkanlığı’nın www.osym.gov.tr adresi üzerinden 21 Haziran 2017 ile 3 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılabiliyor olacak.

Adayların 30 tercih hakkı bulunurken; Ortaöğretim mezunları için 244 kişilik memur ataması, Önlisans mezunları için 961 kişilik memur ataması ve Lisans mezunları için ise 1.575 kişilik memur ataması yapılıyor olacak. 2016 KPSS puanı ile iletilebilecek olan tercihler için 15 TL ücret, ÖSYM tarafından alınacak. Adayların şartlarına uygun olan kadroları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih edenlerin olması durumunda, en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme işlemleri yapılıyor olacak.

Haberin Etiketleri :
ÖSYM'den Flaş Açıklama KPSS Başvuru Ücretleri Tekrar Değerlendirilecek! EĞİTİM

ÖSYM'den Flaş Açıklama KPSS Başvuru Ücretleri Tekrar Değerlendirilecek!

Yüz binlerce adayın memur olabilmek için başvuruda bulunacağı Kamu Personel Seçme Sınavının 2017 yılı için başvuru işlemleri ve ücret bilgileri dün itibariyle paylaşıldı. Geçen yıla kıyasla aşırı artış yapıldığı gözlenen ücretler adayların tepkisini çekerken, ÖSYM'den beklenen açıklama geldi. Sınav ücretlerinde değişiklik yapılacak mı? İşte yanıtı.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.