SON DAKİKA

Jandarma Lise Mezunu ve Askerlik Şartı Olmadan Uzman Erbaş Alımı Yapacak!

>
Jandarma Lise Mezunu ve Askerlik Şartı Olmadan Uzman Erbaş Alımı Yapacak!
Jandarmanın uzman erbaş alım süreçleriyle ilgili yüz binlerce gencin merak ettiği başvuru şartları nihayet açıklandı. 13 Kasıma kadar devam edecek başvuru işlemleri nereden ve nasıl yapılacak? Ön başvuruları kabul edilen adaylar hangi aşamalar bekliyor? Askerlik şartı istenmeyen uzman alımıyla ilgili diğer gelişmeler...

Jandarma uzman erbaş alımları için başvuru sürecinin bugün itibariyle başladığı duyuruldu. Buna göre şartları sağlayan adaylar jandarma olma fırsatını yakalayabilecek. Adaylar ön başvurularını, “www.jandarma.gov.tr internet adresi üzerinden 30 Ekim – 13 Kasım 2017 (saat 17.00’ye kadar) tarihleri arasında iletebilecekler. Peki, Jandarma uzman erbaş alımına kimler başvurabilecek? İşte uzman erbaş alımlarıyla ilgili merak edilen detaylar...

Jandarma uzman erbaş alımı için adaylar, Jandarma Genel Komutanlığı'nın (JGK) personel temini (vatandaş) sayfasından başvuru işlemlerini tamamlayabilecekler. Lise mezunlarının başvurabileceği ve askerlik şartının bulunmadığı başvuru sürecinin tamamlanması için son tarih 13 Kasım olarak belirtildi. Peki, Jandarma uzman erbaş olmak isteyenlerde başka hangi kriterler aranacak?

Türkiye genelinde ihtiyaç duyulan birçok birime alım gerçekleştirilmesi için açılan ilana göre, Jandarma Genel Komutanlığı, Sözleşmeli Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla erkek vatandaşlardan personel temini yapacak. Jandarma Genel Komutanlığının alımıyla ilgili başvuracak adaylarda askerlik hizmetini yapmış olmak şartı bulunmazken, halen silahaltında bulunanlar da başvuru yapabilecektir. Ön başvurular, www.jandarma.gov.tr adresinden 30 Ekim – 13 Kasım 2017 tarihlerinde ön başvuru formunun doldurulması suretiyle iletilebilecek.

Yapılan duyurulara göre çağrı yapıldığı halde seçme sınavları aşamasına katılmayan adayların ön başvuru işlemleri sonlandırılacağı belirtildi. Asıl başvurular işlemleri ise, istenilen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile gerçekleşmiş olacaktır. Ön başvurularına göre uygun görülerek kabul edilen adayların seçme sınavları Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Yerleşkesi Beytepe/Çankaya/ANKARA adresinde icra edilecektir.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.