SON DAKİKA

İzmir'de Şok İddia! Kız Çocuklarının Kaçırılıp Para Karşılığı Evlendirildiği İddia Ediliyor!

>
İzmir'de Şok İddia! Kız Çocuklarının Kaçırılıp Para Karşılığı Evlendirildiği İddia Ediliyor!
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir'in sınırları içerisinde bulunmakta olan Kiraz ilçesinde, kız çocuklarının kaçırılıp, hemen sonrasında para karşılığında evlendirildiği iddialarını meclis gündemine taşıdı.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir'in Kiraz İlçesi'nde, kız çocuklarının kaçırılmış olduğu, ardından da para karşılığı evlendirilmiş oldukları iddialarıyla alakalı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın yanıtlaması talebiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Kiraz örneğini söz konusu yaparak, Türkiye kapsamında olan erken yaşta evliliklerin tek tek araştırılması gerektiğinden dolayı meclisin bu konu üzerinde durmasına yönelik talepte bulundu.

ŞÜPHESİ BİLE KORKUNÇ

Kiraz'da 20'ye yakın ailenin çocuklarının kaçırıldığına yönelik Emniyet Müdürlüğü'ne başvuru yapıldığını, fakat daha sonradan şikayetlerini geri çekmiş olduklarını aktaran CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Bu vahim iddiaların şüphesi bile çok korkunç dedi.

Bakanlığın bu iddiaları direkt olarak araştırması ve kamuoyuna bilgi aktarımında bulundurması şart oldu. Bu iddialar eğer gerçekse bu konu üzerinde bütün sorumlular tek tek cezalarını çekmelidirler.

Basına da yansımış olan iddialat neticesinde, İzmir'in Kiraz ilçesinin özellikle Sırımlı ve Olgun köyleri içerisinde 18 yaşından küçük bireylerin kaçırıldığına ve daha sonra para karşılığı evlendirildiklerine dair iddialar söz konusu.

Bu kapsamda 16 yaşından 17 yaşına kadar olan kız çocukları, bu çocuklara talip erkek tarafı köyündeki muhtar, kız tarafların ailelerine 8.000 TL'den başlayıp, 10.000 TL'ye kadar para teklifinde bulunuyorlar.

Kızın ailesi kabul ederse anlaşma sağlanıyor ve kız evlendiriliyor. Eğer ki kızın ailesi kabul etmezse kızı kaçırıyorlar.

Bu iddialar neticesinde meclisin durumu bir an önce inceleme altına alması bekleniyor...

Haberin Etiketleri :
İzmir'de Art Arda İki Patlama Yaşandı. İşte Nedenleri! Gün İçinden

İzmir'de Art Arda İki Patlama Yaşandı. İşte Nedenleri!

İzmirlilere korkulu anlar yaşatan patlamaların nedeni belli oldu. Gece yarısı meydana gelen patlamalar hakkında asayiş, terörle mücadele, istihbarat ve bomba imha ekiplerinin yaptığı çalışmalar tamamlandı. Planladıkları gibi saldırılarını gerçekleştiremeyen teröristlerin planları kendi sonlarını hazırladı. Bir teröristin ölü olarak ele geçirildiği olayla ilgili merak edilenler...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.