SON DAKİKA

İzmir'de Şok İddia! Kız Çocuklarının Kaçırılıp Para Karşılığı Evlendirildiği İddia Ediliyor!

>
İzmir'de Şok İddia! Kız Çocuklarının Kaçırılıp Para Karşılığı Evlendirildiği İddia Ediliyor!
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir'in sınırları içerisinde bulunmakta olan Kiraz ilçesinde, kız çocuklarının kaçırılıp, hemen sonrasında para karşılığında evlendirildiği iddialarını meclis gündemine taşıdı.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir'in Kiraz İlçesi'nde, kız çocuklarının kaçırılmış olduğu, ardından da para karşılığı evlendirilmiş oldukları iddialarıyla alakalı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın yanıtlaması talebiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Kiraz örneğini söz konusu yaparak, Türkiye kapsamında olan erken yaşta evliliklerin tek tek araştırılması gerektiğinden dolayı meclisin bu konu üzerinde durmasına yönelik talepte bulundu.

ŞÜPHESİ BİLE KORKUNÇ

Kiraz'da 20'ye yakın ailenin çocuklarının kaçırıldığına yönelik Emniyet Müdürlüğü'ne başvuru yapıldığını, fakat daha sonradan şikayetlerini geri çekmiş olduklarını aktaran CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Bu vahim iddiaların şüphesi bile çok korkunç dedi.

Bakanlığın bu iddiaları direkt olarak araştırması ve kamuoyuna bilgi aktarımında bulundurması şart oldu. Bu iddialar eğer gerçekse bu konu üzerinde bütün sorumlular tek tek cezalarını çekmelidirler.

Basına da yansımış olan iddialat neticesinde, İzmir'in Kiraz ilçesinin özellikle Sırımlı ve Olgun köyleri içerisinde 18 yaşından küçük bireylerin kaçırıldığına ve daha sonra para karşılığı evlendirildiklerine dair iddialar söz konusu.

Bu kapsamda 16 yaşından 17 yaşına kadar olan kız çocukları, bu çocuklara talip erkek tarafı köyündeki muhtar, kız tarafların ailelerine 8.000 TL'den başlayıp, 10.000 TL'ye kadar para teklifinde bulunuyorlar.

Kızın ailesi kabul ederse anlaşma sağlanıyor ve kız evlendiriliyor. Eğer ki kızın ailesi kabul etmezse kızı kaçırıyorlar.

Bu iddialar neticesinde meclisin durumu bir an önce inceleme altına alması bekleniyor...

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.