SON DAKİKA

İzmir cuma vakti saat kaçta? 18 Aralık 2015 İzmir cuma ezanı kaçta okunuyor?

>
İzmir cuma vakti saat kaçta? 18  Aralık 2015 İzmir cuma ezanı kaçta okunuyor?
Ege'nin incisi İzmir'de Cuma namazı saat kaçta kılınacak?. Detaylar haberimizde...

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Kış aylarının gelmesiyle birlikte günlerin kısalması bir çok kişi için değişiklikler yarattı. Saatlerinde alınmasıyla namaz saatleri daha erken saatlere denk gelmeye başladı. Namaz saatlerinin daha erken zamanlara gelmesi özellikle çalışanları büyük oranda etkiledi.

Her geçen gün daha da büyük bir önem kazanan cuma namazı, müminler için büyük bir değer taşıyor. Ergenliğe giren erkek müminlere, farz kılınan cuma namazı, mutlaka cemaat ile birlikte eda edilmesi gerekiyor. Cuma namazının cemaatten uzak kılınması ise büyük sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Hastalık dışında mutlaka camiiye gidilmesi ve cemaat ile namaz kılınmasını belirten Peygamber Efendimiz (S.A.V) bu konuda tüm müminlerin hassas davranması konusunda uyarılarda bulunmuştur.

Müminlerin birlik ve beraberlik içerisinde olmasını, birbirleriyle alışveriş yapmalarını, birbirlerine selam vermelerini, aynı safta namaz kılmalarını önemseyen Peygamber Efendimiz (S.A.V), peygamberlik yıllarından beri müminlere bu konuda uyarılarda bulunmuş ve yol göstermiştir.

Hem farz hem de sünnet olan Cuma namazı İzmir'de saat 12.18'de eda edilecek. Anasayfahaberleri.com ailesi olarak Cuma gününüzün hayırlı ve bereketli geçmesini dileriz.

20 kasım 2015 izmir cuma namazı vakti
izmir cuma namazı kaçta okunuyor middot; İzmir Cuma Vakti saat ...
İzmir Cuma Vakti saat kaçta? 13 Kasım 2015 İzmir Cuma Ezanı Kaçta Okunuyor?
Cuma Namazı Vakitleri Saatleri İstanbul Ankara İzmir Bursa Konya 18 Aralık 2015 - Haftaya Gel

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.