SON DAKİKA

İstanbul'a eserler yetmiyor.

>
İstanbul'a eserler yetmiyor.
Türkiye’nin en büyük, dünyanın da sayılı büyük şehirlerinden olan ve tüm kültürleri birleştiren mega kentimiz İstanbul.. Hristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanları aynı çatı altında toplamayı başaran nadir şehirlerdendir.

Tüm kültürel değerleri bir araya toplamış, yıllar boyunca değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış, adına onlarca şarkı yazılmış, uğruna o kadar savaş verilmiş bir şehir olan İstanbul’un tarihsel zenginliği de oldukça fazladır. Ayasofya’dan, Sultan Ahmet’e, Rum Ortadoks Patrikhanesin’den görülmeye değer Kız Kulesine kadar bir çok kültüre ait sanat eseri bulunmaktadır.

Fatih Sultan Mehmet Han tarafından 1453 yılında fethedilmesiyle birlikte yeni bir çağ açacak kadar büyük olan bu şehirde ki tarihi eserleri gezmeye kalkmamız demek, 1 ayımızı harcamamız demektir. Harcamak demeyelim aslında, değerlendirmek diyelim. Çünkü, her birinde ayrı güzellik, aynı bir çağ var.

Tüm dünyanın ziyaret etmek isteyeceği eserlere de ev sahipliği yapıyor. 20 milyona yakın nüfusuyla, Türkiye’nin 4 ‘de birini içinde barındırıp, her türlü güzelliği de o insanlara sunabiliyor. 2 kıtayı birbirine bağlaması bir yana, Marmara ve Karadeniz’in birbirine karışmaması da ayrı bir olaydır.

Ne kadar anlatırsak atalım, bu şehrin güzelliğini anlatamayız. Eserler yetmiyor, yeni eserler istiyor. Her gün farklı güzellikte bir camii de namaz kılmanın huzurunu başka ne verebilir ki? Kız kulesine karşı edilecek sohbetlerin tadı nasıl anlatılır? Yaşamadan hiç kimsenin anlayamayacağı güzel duyguların daha fazlası olmazsa olmazımızdır. Herkesin görmesi gereken bu şehri ziyaret etmenizi şiddetle öneririm.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.