SON DAKİKA

Hamilelikte MR Çektirmek Bebeğiniz İçin Zararlı Olabilir!

>
Hamilelikte MR Çektirmek Bebeğiniz İçin Zararlı Olabilir!
Hamilelik ile en çok merak edilen konulardan birisi de ihtiyaç olduğu durumlarda MR çektirmenin zararlı olup olmayacağı yönündeki tartırşma.

Hamilelikte gizemini koruyan bazı olaylardan birisi de MR çektirmek. Cep telefonu sinyalleri, röntgen, alış veriş merkezindeki güvenlik x-ray cihazları gibi cihazların bebek için zararlı olup olmayacağı tartışılırken bir tartışma da hastalık durumunda ve ihtiyaç olduğu zamanlarda MR çekinmek.

Kızlar Semti'nde de tartışılmış bu konu uzun uzadıya.  

"Edindiğimiz bilgilere göre eğer gebelik sürecinde herhangi bir sıkıntı yoksa normal bir gebelik süreci geçiriliyorsa radyolojik MR’ın herhangi bir yan etkisi yok. Ancak bebeğimizin organlarının gelişme aşamasında olduğu ilk 3 ay içerisinde MR çektirmek pek iyi bir fikir değildir. şayet bebek için MR çekilmesi şat ise doktor kontrolü altında MR çektirilebilir. Ama keyfi bir MR çekimi uygun değildir. 


Şimdiye kadar MR’ın hamilelik sürecinde anne veya çocuk için herhangi bir yan etki yaptığı durumlar söz konusu olmamıştır ancak tedbiri elden bırakmamak adına hamile olan kişinin dokroruna bu konuda bilgi vermesi ve ondan bilgi alması gerekmektedir."

Kaynak : Hamilelikte MR Emar çektirmek zararlı mı?

 https://www.kizlarsemti.com/forum/threads/hamilelikte-mr-emar-cektirmek-zararli-mi_.156/ 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.