SON DAKİKA

Hamilelerde D vitamini eksikliği risk oluşturuyor!

>
Hamilelerde D vitamini eksikliği risk oluşturuyor!
Bir çok kişi için önemli olan D vitamini, özellikle hamilelerde eksik ise büyük sorunlara yol açıyor. D vitamini için uyarılarda bulunan uzmanlar, çoğunluk olarak kişilerin güneşten faydalanması gerektiğini belirtiyor.

Her geçen gün yeni araştırmalarla D vitaminin önemi ortaya çıkarılmaya başlanıyor. Uzun zamandır vücut gereksinimleri üzerine araştırma yapan uzmanlar, özellikle vücutta bazı dengelerin sağlanabilmesi için D vitaminin önemli bir durum olduğunu aktarıyor. Normal olarak D vitamini eksikliğinde bir çok rahatsızlığın ortaya çıkabileceğini kaydeden uzmanlar, bu durumun yanı sıra özellikle hamilelerin dikkatli davranması gerektiği hakkında açıklamalarda bulunuyor.

Hamileler için D vitaminin çok önemli olduğunu ifade eden uzmanlar, bu vitamin eksikliğinin de en güzel güneş ile giderilebileceğini, hamile bayanların genel olarak güneş ile yakın olmasını fakat güneş koruyucu kullanmayı da ihmal etmemesi gerektiği ifade ediliyor. Kısa süre içinde büyük sorunlarla karşı karşıya kalan hamilelerin mutlaka kontrollerini de eksik etmemesi gerektiğini kaydeden uzmanlar, herhangi bir şekilde vitamin eksiklikliğinin genel olarak bebeklere ciddi sorunlar yaşatabileceğini bu nedenle de dikkatli olmanın önem taşıdığı kaydedildi.

D VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ BEBEĞİ DE ETKİLİYOR

Vitamin eksikliğinin altını defalarca çizen bir çok uzman, bu vitaminlerin eksik olması durumunda gebelikteki D vitamini eksikliği nin fetusun sağlığını da olumsuz etkileiğini ve bebeğin raşitizm riskiyle dünyaya gelebileceğini kaydediyor. Bu sebepten dolayı da herkesin dikkatli olması gerektiğini kaydeden uzmanlar, gebelikten önce de çeşitli testlerden geçilmesi gerektiğini ve ona göre hamile kalıp, hamilelik sürecinin ilerlemesi gerektiğini ifade ediyor.

Atilla Özdemiroğlu hayata veda etti!

 

Erciş'te bomba yüklü kamyonet son anda fark edildi!

 

Ruj kansere karşı hayat kurtarıyor!

 

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.