SON DAKİKA

Hamile bayanlar oruç tutabilir mi? Hamilelerin oruç tutabilmesi için yapılması gerekenler

>
Hamile bayanlar oruç tutabilir mi? Hamilelerin oruç tutabilmesi için yapılması gerekenler
Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte ibadetini yerine getirmek isteyen bir çok kişi hamile olduğu halde oruç tutulup tutulamayacağının merakını yaşıyor.

Yaz aylarına denk gelen Ramazan ayı ile birlikte, bir çok hamilenin de aklında soru işaretleri yer almaya devam ediyor. Kısa süre içinde bir çok hamilenin genel olarak büyük sıkıntı yaşadığı Ramazan ayında oruç tutulup tutulmayacağı da en çok merak edilen olaylar arasında yer alıyor. Konu ile ilgili olarak ise uzmanlar çeşitli uyarılarda bulunmaya devam ediyor.

Uzmanların uyarılarına göre hamileler oruç tutabilir. Fakat oruç tutan hamileler için farklı bir girişimin de bulunması gerekiyor. Hamile olan bayanların oruçluyken iki kat daha fazla dikkatli olması gerekiyor. En kısa zamanda konu ile ilgili olarak yapılan açıklamalarla birlikte, hamilelerin oruçlu iken özellikle sıvı dengesine dikkat etmesi gerekiyor. Bir çok hamile için önemli bu durumla birlikte demir dengesinin de korunması gerekiyor. Vitamin kaybetmemesi gereken bir çok kişi için demir dengesi de büyük önem arz ediyor.

Uzun süren oruç günlerinde kişilerin oruçlarını çorba ile açmasını isteyen uzmanlar, bu konuda dikkatli olunması gerektiğini ifade ediyor. Kısa süre içinde bir çok kişinin işine yarayacak olan bu durum nedeniyle, kişilerin de midelerinin daha rahat bir şekilde sindirim yapması gerektiği kaydediliyor.

Hakkari'den yürek yakan haber: 1 asker şehit!

 

Büyük FETÖ operasyonu! 15 ilde eş zamanlı baskın!

 

Yüksekova'da hasar tespit çalışmaları başladı!

 

Soykırım meselesi Almanya - Türkiye ilişkilerini alt üst etti!

 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.