SON DAKİKA

Hakkari'den yürek yakan haber: 1 asker şehit!

>
Hakkari'den yürek yakan haber: 1 asker şehit!
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde düzenlenmeye devam eden operasyonlarda bugün bir askerin şehit olduğu haberi yürekleri dağladı.

Uzun zamandır terör ile mücadelede büyük bir kararlılık gösteren ve bu yönde emin adımlarla operasyonlara devam eden Türkiye, bugün sabah saatlerinde yeniden büyük bir haber ile sarsıldı. Kısa süre içinde bir çok kişiyi derinden etkileyen operasyonlarla birlikte çok sayıda kişi de evlerini terk etmişti.

Bu konuda büyük bir gerilim yaşayan ve genel olarak hedeflere yönelmeye devam eden TSK, terör gruplarını teker teker yok etmeye devam ediyor. Uzun zamandır devam eden bu durum ile birlikte, büyük sıkıntılar yaşayan TSK, bugün yaptığı açıklama ile bir askerin daha hayatını kaybettiğini belirtti. Henüz Şırnak ve Siirt'te verilen şehitlerin toprağı kurumadan yeni bir şehidin verilmesi de genel olarak herkesi yasa boğdu.

SABAHA KARŞI ŞEHİT OLDU

Hakkari'nin Şemdinli kırsalında devam eden operasyonlarla birlikte bir çok kişi de büyük sıkıntılar yaşadı. Bölge halkı evlerini terk ederken PKK'ya da ağır darbeler vuruldu. Bu gece düzenlenen operasyonlarda ise kırsalda karşı karşıya gelen PKK'lı teröristler ve askerler çatışmaya girdi. Sıcak çatışmanın yaşandığı alanda daha sonra bir askerin vurulduğu kaydedildi. Hemen helikopter ile bölgeden çekilen ve ardından da yaralı askeri hastaneye götüren yetkililer acı haberi verdi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile birlikte bugün vurulan şehidin sabaha karşı saat 05,40 sıralarında hayatını kaybettiği bildirildi. Konu ile ilgili şehidin kimliğini vermeyen Genelkurmay Başkanlığı, acılı aileye de baş sağlığı diledi.

 

Büyük FETÖ operasyonu! 15 ilde eş zamanlı baskın!

 

Yüksekova'da hasar tespit çalışmaları başladı!

 

Soykırım meselesi Almanya - Türkiye ilişkilerini alt üst etti!

 

Hamile bayanlar oruç tutabilir mi? Hamilelerin oruç tutabilmesi için yapılması gerekenler

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.