SON DAKİKA

Hakkari'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi!

>
Hakkari'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi!
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde dün akşam saatlerinde meydana gelen saldırıların ardından harekete geçen TSK, bazı bölgelerde sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Uzun zamandır operasyonların düzenlendiği Hakkari'de herşeyin kontrol altına alınmasını isteyen TSK, Yüksekova'da büyük bir eylem planı hazırlamıştı. Bu eylem planına göre teröristleri bölgeden uzaklaştırmak isteyen TSK, en kısa zamanda bölgeye bir çok asker sevkiyatını gerçekleştirmiş ve operasyonlara başlamıştı.

TSK tarafından yapılan operasyonların ardından Yüksekova'dan çekilen teröristler, bu sefer de Şemdinli ve Çukurca'da faaliyet göstermeye başladı. Dün akşam saatlerinde Çukurca'nın Çığlı köyünde arazi arama taramaları yapan askerlere teröristler saldırdı. 1 askerin şehit düştüğü saldırıda 6 teröristin de hayatını kaybettiği öğrenildi. Bu durumun ardından harekete geçen TSK, bölgede operasyonlara başlatılması gerektiğini açıkladı.

OPERASYON İÇİN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Hakkari'nin en önemli merkezlerinden biri olan Çukurca, Irak sınırına oldukça yakın bir mevzide yer alıyor. Çukurca'ya bağlı kırsal kesimde bulunan Çığlı köyünün ise sınırın sıfır noktasında bulunması dikkat çekiyor. Teröristlerin şu sıralar sık sık bu bölgelerde görülmesi nedeniyle TSK, flaş bir karar alarak, Çığlı köyünde sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Sokağa çıkma yasağı ile birlikte köyde genel olarak teröristlere karşı operasyonlar düzenlenecek. İkinci bir emre kadar geçerli olacak olan sokağa çıkma yasağının ne zaman kaldırılacağı ise henüz bilinmiyor. Konuya ilişkin TSK'dan bir açıklama yapılması bekleniyor.

Derik'ten acı haber! 1 asker şehit düştü!

 

Kilis'in merkezine yine 2 adet roket düştü!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.