SON DAKİKA

Hakkari'de Polise Bombalı Saldırı! Patlamanın Şiddetiyle 15 Metrelik Çukur Açıldı!

>
Hakkari'de Polise Bombalı Saldırı! Patlamanın Şiddetiyle 15 Metrelik Çukur Açıldı!
Bu sabah Hakkari'de yine terör vardı. Sabah saatlerinde Yüksekova - Şemdinli karayolunda patlatılan bomba herkesi korkuttu.

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Hakkari Yüksekova'da bugün tansiyon yükseldi. Alınan son bilgilere göre Yüksekova - Şemdinli karayolunu kullanan bir grup polis, zırhlı araçları ile geçerken teröristler tarafından uzaktan kumanda ile bomba infilak ettirildi. Bombanın tahribat gücü ise saldırının ucuz atladığının en büyük göstergesi oldu.

Dağlıca'da Bir Asker Daha Şehit Düştü!

Bu sabah Yüksekova - Şemdinli karayolunda zırhlı polis araçları devriye geziyordu. Araçların konvoy şekilde Yüksekova sokaklarında gezmesi ile birlikte teröristler yeniden harekete geçti. Şemdinli - Yüksekova karayoluna daha önce döşenmiş olan bomba zırhlı araçların geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirildi. Şans eseri bomba hiç bir polis aracına zarar vermedi. Çevredeki vatandaşların da zarar görmediği saldırının ardından Yüksekova - Şemdinli karayolu üzerine 15 metre genişliğinde ve 4 metre derinliğinde bir çukur oluştu. Bombanın tahribat gücüyle bu şekilde karayoluna zarar vermesi, saldırının ne kadar ucuz atlatıldığının en büyük göstergesi oldu. Yapılan incelemelerle birlikte bombayı yerleştiren teröristlerin kimlikleri tespit edilmeye çalışıldı. Olaylarla ilgili olarak soruşturma devam ediyor.

Yüksek tahribat gücüne sahip olan bombanın patlaması ile birlikte Yüksekova - Şemdinli karayolu tamamen ulaşıma kapandı. Ulaşım alternatif bir yoldan sağlanmaya çalışılıyor. Bölgede saldırıyı gerçekleştiren teröristler için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

 

Arşiv
Patlamanın şiddetiyle karayolunda 2 metre derinliğinde, 4 metre genişliğinde çukur oluştu.
TATİL İÇİN GELMİŞ
Hakkari de faciadan dönüldü Hakkari de faciadan dönüldü

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.