SON DAKİKA

Hakkari Şemdinli'de Hain Saldırı! 8 Şehit

>
Hakkari Şemdinli'de Hain Saldırı! 8 Şehit
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde devam eden terör operasyonlar esnasında Türkiye'ye sızmak isteyen bir grup terörist etkisiz hale getirilmek istendi. Ancak hava şartlarını fırsat bilen teröristlerin askerlerimizi pusuya düşürmesi üzerine gelen acı haber yürekleri dağladı. Sıcak saatlerin yaşanmaya devam ettiği bölgeden merak edilenler...

Sıcak çatışmaların devam ettiği Hakkari’den gelen acı haber tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Hakkari'nin Kuzey Irak'a sınır olan Şemdinli İlçesi'nde devam operasyonlarda yoğun sisi fırsat bilen teröristler 8 askerimizi şehit etti. Acı haberlerin ardından bölgede geniş kapsamlı operasyonların başlatıldığı belirtildi. İşte sıcak gelişmelerin detayları…

Bugün sabah saatlerinde Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde bölücü terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlarda güvenlik güçleri ile teröristler sıcak çatışma yaşandı. Yağış ve sisli havadan yararlanarak Türkiye'ye sızmak isteyen teröristler, 6'sı asker, 2 güvenlik korucusu olmak 8 güvenlik görevlisini şehit etti. Son gelen bilgilere göre şehitlerin ardından başlatılan büyük operasyonlarda 46 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssü’nden, yaşanan saldırının ardından sabah saatlerinden itibaren belirli aralıklarla kalkan F16 savaş uçaklarının, Hakkari ve Tunceli kırsallarındaki operasyonlara destek verdiği ve terör örgütlerinin saklandıkları yerlere bomba yağdırdıkları öğrenildi. Kentte hava hareketliliğinin halen devam ettiği biliniyor. Operasyonlarda, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında 26, Tunceli'nin  Nazımiye ilçesi Kadısırtı Dokuz Kayalar bölgesinde biri yaralı olmak üzere 9 ve Şırnak'ta da 11 teröristin etkisiz hale getirildiği paylaşıldı. Bu 3 bölge de gerçekleştirilen operasyonlarda öldürülen terörist sayısının 46'ya yükseldiği ve operasyonlar kapsamında ele geçen silahların arasında ABD'nin DEAŞ'la mücadele için YPG'ye verdiği 1 adet AT-4 tank savarının bulunması dikkatlerden kaçmadı.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.