SON DAKİKA

HGS ve OGS’de Yeni Dönem

>
HGS ve OGS’de Yeni Dönem
OGS- HGS yüklemeden kaçak geçiş yapanlar için yeni düzenleme getirildi. Kaçak geçiş yapan araç sahipleri, 15 gün içerisinde borcu olan geçiş ücretini öderse, 10 kat olan ceza uygulanmayacak.

Tasarıda kabul edilen madde ile Karayolları Genel Müdürlüğü işletimindeki otoyollar ile erişme kontrolünün uygulandığı karayolları için uygulanan geçiş ücretlerini ödemeden geçiş yaptığı tespit edilen araç sahiplerine, geçiş ücreti ödemeden giriş-çıkış yaptığı mesafeye ait geçiş ücretinin on katı tutarında idari para cezası verilemeyecek.

Belirlenen ücreti ödemeden geçiş yapanlardan, ödemesiz geçiş tarihini izleyen 15 gün içinde yükümlü olduğu geçiş ücretini usulüne uygun olarak ödeyenlere, sevindirici bir haber verildi. Verilen zamanda geçiş ücretini ödeyenlere ceza uygulanmayacak.

Torba Kanun'da “hurda gemilere teşvik” konusuna da yer verildi

Milli Gemi Sicili ya da Türk Uluslararası Gemi Siciline kayıtlı, ticari yük taşımalarında kullanılan gemilerden cins ve nitelikleri bakanlıkça belirlenenlerin hurdaya ayrılmasını desteklemek amacıyla yerlerine, asgari yüzde 35 yerli katkı oranıyla Türkiye'de inşa edilmek, asgari 5 yıl Türk bayraklı işletilmek ve inşasının 3 yıl içinde tamamlanması veya inşasını müteakip 5 yıldan önce satılması halinde genel hükümler uyarınca tahsil edilmesi şartıyla yeni gemilerin finansmanında kullanılmak ve hurda bedelini aşmamak üzere nakdi ödeme yaptırmaya yetkili olacak.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.