SON DAKİKA

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yeni memurlarını arıyor!

>
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yeni memurlarını arıyor!
Türkiye'nin en önemli bakanlıklarından biri olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, 2016 yılı için yeni memurlar aradığını duyurdu. Detaylar haberimizde...

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Son düzenlemelerle birlikte alanları daha da genişleyen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yeni yılda yeni personeller alacağını duyurdu. Gümrük düzenlemeleri için yeni personeller alacağını bildiren Gümrül ve Ticaret Bakanlığı yeni yılda memurların işe başlayacağını duyurdu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıkamalara göre bakanlık bünyesinde toplamda 93 personel alınacak. Bu 93 personelden 23'ü gümrük ve ticaret uzmanı yardımcısı, 70'i ise gümrük ve ticaret denetmen yardımcısı olacak. Başvuruları internet üzerinden alacak olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı sınav yapacak.

Sınav başvuruları 2016 yılında başlayacak. Gümrük ve ticaret uzmanı yardımcılığı için 11 ile 20 Ocak tarihleri arasında www.gtb.gov.tr adresinden başvuruları alacak olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, yazılı sınava hak kazanan öğrencileri 22-26 Şubat tarihleri arasında bildirecek. Bu tarihlerde sınav giriş belgesini verecek olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, 28 Şubat'ta sınavı gerçekleştirecek. Sınav Ankara'da merkez binada yapılacak.

Gümrük ve ticari denetmen yardımcılığı sınavları başvuruları yine 11 ile 20 Ocak tarihleri arasında yapılacak. Sınava hak kazanan adaylar 15 ile 19 Şubat tarihleri arasında sınav giriş belgelerini alabilecekler. Sınav 21 Şubat tarihinde Ankara'da yapılacak.

Dolar fiyatları yükseliyor mu? Güncel dolar fiyatları 29 Aralık 2015

 

Çeyrek altın fiyatları düştü mü? 29 Aralık 2015 altın fiyatları

 

gümrük bakanlığı memur alımı
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Memur Personel Alımı
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı nın 17 Aralık ifadesinin tam metni - Özel Dosya - T24
Gümrük Bakanlığı ndan uzman yardımcılığı hakkında bilgilendirme

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.