SON DAKİKA

Gaziantep'te çok sayıda mühimmat ele geçirildi!

>
Gaziantep'te çok sayıda mühimmat ele geçirildi!
IŞİD'in Türkiye'deki yapılanmasının en çok bulunduğu illerden biri olan Gaziantep'te bugün yapılan aramalar sonucunda çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Uzun zamandır IŞİD ile mücadele etmeye çalışan Türkiye, büyük sorunlarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Kısa süre önce alınan bir ihbara göre Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde ormanlık alanda bir çok mühimmatın gömülü olduğu bilgisine ulaşıldı. Olay yerine kısa sürede giden ekipler, bu durumun ardından harekete geçti. Kısa süre içerisinde bölgede bir çok arama tarama çalışmaları yapan jandarma ekipleri sonunda mühimmata ulaştı.

Mühimmatın gömülü olmasından dolayı büyük sorunlarla karşı karşıya kalan jandarma ekipleri, titiz bir çalışma ile birlikte silahları ve el bombalarını çıkarabildi. Yapılan çalışmalarda iki adet kaleşnikof tabanca iki şarjör ve iki adet de el bombası ele geçirildi.

HANGİ ÖRGÜTE AİT OLDUĞU BİLİNMİYOR

Bugün Gaziantep'te Nurdağı'nda çıkarılan mühimmatların kime ait olduğu henüz bilinmiyor. Konu ile alakalı olarak açıklama yapan jandarma ekipleri kriminal incelemelerin devam ettiğini ifade ediyor. 

Son zamanlarda Türkiye'de artış gösteren terör olayları nedeniyle sol düşünceli tüm teröristler bir araya gelmişti. Bu durumun ardından ise IŞİD'in de yavaş yava Türkiye'yi hedef seçmesi ve bu alanda çalışmalarına başlayarak tüm gösterilerini Türkiye'de düzenlemesi güvenlik güçlerini de harekete geçirdi.

Bugün Gaziantep'te bulunan mühimmatın kime ait olduğu bilinmese de konu ile alakalı olarak herhangi bir açıklama henüz gelmedi.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.