SON DAKİKA

Fransa Karıştı! Binlerce kişi Sokağa Döküldü

>
Fransa Karıştı! Binlerce kişi Sokağa Döküldü
Fransa'nın başkenti Paris'te binlerce kişi sokağa dökülerek iş kanununa karşı eylem yaptılar.

Fransa'da hükümetin hazırlamış olduğu tasarıya tepkiler sokaklardan geldi. İş tasarısına onay vermeyen binlerce kişi sokaklara döküldü. Ülkede düzenlenen protesto gösterileri sırasında göstericiler ve polis arsında arbede yaşandı.

EYLEMCİLER POLİSLERE SALDIRDI


Paris’te yaklaşık 300 kişilik bir grup ise polise saldırdı. Çıkan arbede sonunda 1'i ağır 2 polis yaralandı ve 5 kişi gözaltına alındı. Şiddetli çatışmaların yaşandığı Fransa sokaklarında yetkililer eylemlere 500.000 kişinin katıldığını belirtiyor. Diğer taraftan diğer şehirlerde düzenlenen protestolarda ise yüzlerce gözaltının olduğu da belirtiliyor. Nantes'da düzenlenen yürüyüşte ise 25, Marsilya'da ise 57 kişi gözaltına alındı. Yapılan açıklamalarda şuan yürüyüşe toplamda 500 kişinin katıldığı ve ilerleyen saatlerde ise bu sayının tamamen artacağı belirtildi. Fransa içişleri bakanı ise yaptığı açıklamada gösteriler sırasında şimdiye kadar ülke genelinde 124 gözaltı yapıldığını, üçü ağır 24 polisin yaralandığını açıkladı.

Fransa Karıştı! Binlerce kişi Sokağa Döküldü

ÇALIŞMA TASARISI ÜLKEYİ SOKAKLARA DÖKTÜ


Hükümetin işsizlik sorununu ortadan kaldırmak için yaptığı yeni tasarıda işçilerin haklarına getirmiş olduğu kısıtlamalar ve birçok haklarının ellerinden alınması insanları sokaklara döktü. Tasarıya tepki veren binler şoklarda eylemler yaparak hükümeti protesto ettiler. Tasarıya son 2 ay içerisinde tam dört kez eylem gerçekleştiren göstericilerin şimdi 1 Mayıs için hazırlık yaptıkları belirtildi.

1 YORUM
  1. osman

    artık terör her yerde sadece türkiyeyi degil dünyayı tehdit ediyor

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.