SON DAKİKA

Fetullah Gülen hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis!

>
Fetullah Gülen hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis!
Fetullah Gülen'in kardeşinin Erzurum'da bulunan matbaasında çeşitli evrakların bulunmasının ardından başlatılan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.

Paralel Yapı'nın ele başı olmakla suçlanan ve ardından da hakkında bir çok dava açılan Fetullah Gülen'e bir de kardeşi nedeniyle dava açılmıştı. Fetullah Gülen'in kardeşi Salih Gülen'in Erzurum'da bulunan matbaasında çeşitli belgelerin ele geçirilmesi ile birlikte iddianame hazırlanmıştı. Hazırlanan iddianameye göre Fetullah Gülen'in anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, silahlı terör örgütü kurma veya yönetme, dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık suçundan ömür boyu ağırlaştırılmış hapis alması istendi.

Düzenlenen iddianameyi kabul eden mahkemenin en kısa sürede davayı görmeye başlaması beklenirken, Fetullah Gülen'in kardeşi Salih Gülen'in ise 'silahlı örgüte üye olmak' suçundan 10 yıla kadar hapsi isteniyor. Erzurum'un Pasinler ilçesinde doğan ve ardında da Yakutiye ilçesinde matbaa işletmeye başlayan Salih Gülen'in 75 yaşında olduğu bildirildi.

İHBAR SONRASI MATBAA İNCELENDİ

Matbaa içerisinde bir çok bilgi, belge ve dökümantasyonun bulunmasının sebebinin bir ihbar olduğu öğrenildi. Güvenilir bir kaynaktan gelen ihbarın ardından Salih Gülen'in matbaasına baskın düzenlendi. Bu baskınlardan birinde Salih Gülen'in ortağı Samih Yalçın gözaltına alındı. Gözaltına alınan Samih Yalçın sorgulaması bittikten sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Salih Gülen'in matbaasında ele geçirilen tüm belge ve bilgilerle Paralel Yapı'nın gelir kaynakları da tespit edildi. Bir çok gizli belgeye ulaşan emniyet birimleri daha sonra Salih Gülen'i de gözaltına aldı. Gözaltına alınan ve sorgulaması biten Salih Gülen, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Adana'da polise kurulan hain tuzak son anda fark edildi!

 

Taksim'de bomba alarmı! Her yer boşaltıldı!

 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.