SON DAKİKA

Facebook'taki sözleşme şartı yalanına dikkat!

>
Facebook'taki sözleşme şartı yalanına dikkat!
Son zamanlarda bir çok profilde gözüken sözleşme şartı yalanına sakın inanmayın. Çünkü böyle bir yazıdan ya da paylaşımdan Facebook sorumlu değil.

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Yeni yıla girmemiz ile birlikte bir çok profilde görmeye başladığımız Facebook profil sözleşmesi domino etkisi yarattı. Zaman zaman Facebook kullanıcıları arasında yayınlanan bu yazı aslında hiç bir şekilde gerçeği yansıtmıyor. Genel olarak sözlük yazarlarının ya da başka Facebook kullanıcılarının kişilerin gülünç duruma düşümesi için bu tarz bir yola başvuruyor.

Zaman zaman yayınlanan ve bir çok profilde yer alan yazı ile birlikte deney yapmayı amaçlayan çoğu kullanıcı, sözleşme şartlarına kimlerin daha önem verdiğini ya da kimlerin maddelere ve yasalara karşı daha duyarlı olduğunu ölçümlemek istiyor. Uzun zamandır profillerde dolaşan bu sözleşme ile birlikte çoğu kullanıcı, Facebook profillerinin kapanacağını düşünüyor. Özellikle de sosyal medya ile pek fazla arası olmayan ve arkada dönen yorumlardan da haberi bile olmayan kullanıcıların bu tarz tuzaklara düşmesi abes karşılanmıyor.

Facebook profillerinin kapanmaması için böyle bir karar aldığını ifade eden bir çok Facebook kullanıcı için uyarılarda bulunan sosyal medya uzmanları, profillerde dolaşan sözleşme şartı yazılarının gerçeği yansıtmadığını kaydediyor. 

Yapılan paylaşımlardan Facebook sorumlu değil!

Facebook üzerinde yayınlanan ve sözleşme şartları gereği ile alakalı olan yazının gerçeği yansıtmadığını açıklayan sosyal medya uzmanları bu konuda kullanıcıların da dikkatli olması gerektiğini ifade etti. Aynı zamanda Facebook'un kullanıcı sözleşmesinde bu tarz bir maddenin bulunmadığını da ifade eden sosyal medya uzmanları, aynı zamanda profillerde 'sözleşme şartı' adı altında yayınlanan yazılardan Facebook'un sorumlu olmadığını, bu konuda Facebook'un haberinin bile olmadığını ifade etti.

Facebook

Facebooktaki sözleşme yalan!
Facebook ta sözleşme şartı aldatmacasına dikkat
Bu yazıyı kopyalayıp Facebook duvarınıza yapıştırabilirsiniz. Bu haklarınızı telif hakkı kanunları uyarınca koruma altına alacaktır.
3 büyük Facebook yalanı!
Facebook Ankara daki saldırı için Güvendeyim butonunu devreye soktu
facebook
Facebook tan taksi çağrılabilecek
Facebook ta  görüldü  özelliği nasıl kapatılır?

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.