SON DAKİKA

FLAŞ! Bursa'da düzenlenen bombalı eylemi o örgüt üstlendi!

>
FLAŞ! Bursa'da düzenlenen bombalı eylemi o örgüt üstlendi!
Geçtiğimiz günlerde Bursa'da meydana gelen canlı bomba saldırısının ardından hangi örgütün bu saldırıyı düzenlediği araştırılmıştı. Konu ile alakalı ise bir örgütten açıklama geldi.

Türkiye'de her geçen gün yeni bombaların patlaması, herkesi derinden etkilemeye devam ediyor. İlk olarak Ankara'da meydana gelen bombalı saldırı ile birlikte, tüm Türkiye'nin ciğerine ateş düşmüştü. Yine Ankara'da meydana gelen bombaı saldırı ile birlikte bir çok vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Aynı zamanda İstanbul'da meydana gelen patlamalar da herkesin dikkatini çekmişti.

Her geçen gün bombaların hedefi olmaya devam eden Türkiye'de geçtiğimiz günlerde Bursa Ulu Cami'de meydana gelen bombalı saldırı tüm Türkiye'yi derinden etkiledi. Direk olarak bir ibadethaneye yönelik ilk saldırı olan bu saldırı yüzünden bir çok vatandaşımız büyük bir üzüntü yaşadı. Bursa'da meydana gelen bu saldırının ardından bir çok vatandaş yaralandı. Çoğu vatandaşın hayatını kaybettiği bu saldırı ile alakalı gözaltıları da gecikmedi. En kısa sürede gözaltına alınan bir çok kişinin, bombalı saldırıda parmağının olduğu belirlendi.

İstanbul'da bir kız öğrenci tarafından çanta içerisinde getirilen bomba, daha sonra canlı bombaya teslim edildi. Canlı bombanın ise daha sonra Bursa'nın en işlek merkezlerinden biri olan Ulu Cami önünde bombayı patlatması daha büyük sorunları da beraberinde getirdi.

Bursa'da meydana gelen bu saldırının ardından genel olarak araştırmalarına devam eden emniyet mensupları, bu menfur saldırının hangi örgüt tarafından gerçekleştirildiğini de araştırmaya koyuldu. Yapılan incelemerle birlikte terör örgütü PKK'nın kolu olan TAK tarafından bu saldırının yapıldığı kaydedildi.

TAK'a mensup olan ve Bursa'da ki saldırıyı gerçekleştiren kişinin 1992 Iğdır doğumlu Eser Çali (Asya Glidağ) olduğu ifade edildi. Kendi sitesinden açıklama yapan TAK, konu ile alakalı olarak başka bir bilgi vermedi.

Teröristler PKK kamplarından kaçıyor!

 

PKK'lı teröristler cemaat evinde yakalandı!

 

Taşeron işçiler kadro alabilmek için sınava girecek!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.