SON DAKİKA

Evlenmek isteyenlere devletten 40 bin lira destek!

>
Evlenmek isteyenlere devletten 40 bin lira destek!
Son yıllarda ekonomik sıkıntılar yüzünden istediğini elde edemeyen bir çok kişi, evlenirken de bir çok sıkıntı yaşıyor. Bu sebepten dolayı da devlet evlenmek isteyenlere yeni kolaylıklar sağlıyor.

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Son yıllarda bir çok kişi evlenmek için büyük sıkıntılar yaşıyor. İstediği parayı biriktiremeyen ve bu sebepten dolayı da evlenemeyen gençlere bir çok bankada kredi vermiyor. Ailelerin de zor bir yola girmesi ile birlikte harekete geçen devlet, yeni adımlar atmaya devam ediyor. 

Evlenmek isteyen gençlere destek vereceğini açıklayan hükümet, bu konuda çalışmaları yürüteceğini açıklamıştı. Yapılan açıklamaların ardından ise gençlere verilecek desteklerinde ücretleri belli oldu. En geç 27 yaşına kadar evlenme şartı koyan devlet, evlenecek gençlerin bankalara çeyiz hesabı açmaları ve o hesaba da her ay belirli ücret ödemeleri koşulu ile destek vereceğini kaydetti. En az hesaplarına 100 lira yatırabilecekler. 100 liranın altında yatıramayacak olan hesap sahipleri en fazla hesaplara bin lira yatırabilecek.

Ödeme planı seçecek olan gençler en fazla 60 ay bu hesaba para yatırabilecek. Bunun dışında ise hesaba başka para yatırılmayacak. Devlet ise en fazla çeyiz desteği olarak 5 bin lira ödemede bulunacak. 

EV İÇİN DESTEK GELECEK

Ev almak isteyen gençlere aynı zamanda ev için de destek verilecek. Ev hesabı açtıran ve düzenli ödeme yapılan gençlere devletten en fazla 15 bin lira destek gelecek. Bu tutarı her ay kesintisiz ve eksiksiz ödeyen gençler, bu sayede rahat bir nefes alabilecek. 

Bir ay içerisinde çeyiz hesabı uygulaması başlarken, ev almak isteyen gençler gerekli hesapları Ağustos ayında bankalardan açtırabilecek.

Kar yağışı için İstanbul'a flaş uyarı! Bu tarihlere dikkat

 

Şiddetli kar kabus olacak! Soğuk hava dalgası yeniden geliyor!

 

ALES başvuruları başladı mı? ALES 2016 başvuru ücretleri ne kadar?

 

devletten ev için kredi alma
Ev alacaklara devletten en az 15 bin lira destek!

Devletten 15 bin lira destek geliyor.
30-35 bin lirayı biriktirene 5 bin lira çeyiz desteği

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.