SON DAKİKA

Evlenen çiftlere 10 bin lira çeyiz parası verilecek!

>
Evlenen çiftlere 10 bin lira çeyiz parası verilecek!
Yapılan yeni uygulamalarla birlikte 27 yaşından önce evlenmek isteyen ve bu konuda da belli bir birikimi olan gençlere devlet yardım eli uzatıyor.

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Bir çok genç, evlenmek için maddi sorunları aşmak zorunda kalıyor. Bu sebepten dolayı da maddi sorunları tamamen bitirmek ve ellerinden geleni yapmak için büyük bir uğraş gösteriyor.

Gençlerin daha rahat evlenebilmesi ve evlilik teşvikinin daha da artması için devlet çeyiz parasına destek oluyor. Yapılan yeni incelemeler ve alınan kararlar doğrultusunda 27 yaşına kadar evlenecek olan çiftlerin, bankalardan bir çeyiz hesabı açtırması ve bu çeyiz hesabına da her ay 100 lira ile bin lira arasında ücret yatırması ile birlikte belli bir oranda devletten de yardım geliyor.

Altın fiyatları yükseliyor mu? Altın fiyatlarında son durum 13 Şubat 2016 

Yapılan yardımlar için çeyiz hesabına yatırılan paranın en az 3 yıl boyunca düzenli bir şekilde yatırılmış olması gerekiyor. Bu para yatırma işini aksatmayan gençler, rahat bir şekilde paralarını yatırdıktan sonra 3 yılı dolduran gençler, hesaptaki tutarın yüzde 10'u kadar devletten ödeme alıyor. Bu sayede de gençler düğün alışverişini rahat yapabiliyor.

Gençlerin bu birikimleri ile birlikte devletten en fazla 4 bin lira prim alması hedefleniyor. Bu tutar vade ve para yatırma oranlarına göre değişim gösteriyor.

İstanbul'a kar yeniden ne zaman gelecek? MGM güncel İstanbul hava durumu

 

MGM'den kırmızı alarm! Bu illere yeniden kar geliyor!

Evlenen genç çiftlere 10 bin lira destek
Buna göre devletin 5 bin liraya kadar olan çeyiz yardımından faydalanabilrmek için çiftler 27 yaşından önce evlenmek zorunda.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bir süredir, evlenme imkanı bulamayan çiftlere 10 bin TL lik kredi desteği sunmaya hazırlanıyordu.
Çeyiz parası nasıl alınır? Çeyiz parasını kimler alabilir?
Devletten, Yeni Evlenenlere Fazisiz 10 Bin Lira Kredi
devlet destekli evlilik kredisi
Erken evlenenlere faizsiz çeyiz kredisi

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.