SON DAKİKA

Ev alanları mutlu eden yeni karar!

>
Ev alanları mutlu eden yeni karar!
Bursa'da meydana gelen ve yeni ev alan bir bayan, Fransız balkonunun kusurlu olmasından dolayı İl Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuruda bulundu. Yapılan başvurunun ardından ise heyet devrim niteliğinde bir karar verdi.

Bir çok kişinin sıklıkla karşılaştığı genel sorunlar arasında yer alan ve daha büyük sıkıntıları da beraberinde getiren sorunlu ev için Bursa'da devrim niteliğinde bir karar çıktı. Henüz yeni ev alan ve evine yeni taşınan bir vatandaş, kış aylarından itibaren büyük bir ısınma problemi yaşadı. Bu durumla birlikte büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalan vatandaş, sorunun doğramalardan kaynaklandığını kaydetti.

Salonunda bulunan Fransız balkon nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan ve bu durumdan dolayı da evini ısıtmayarak büyük masraf yapan kişi, söz konusu inşaat firmasından şikayetçi olarak İl Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuruda bulundu. Uzun süre incelenen dosyalarla birlikte şahsın haklı bulunduğuna karar verildi. Söz konusu inşaat firması konu ile ilgili olarak itirazda bulunsa da heyet tüketiciyi haklı buldu.

YENİ EVLER İÇİN GARANTİ SÜRESİ 5 YIL

İnşaattan anahtar teslim yeni bir ev aldıysanız ve bu konuda da aynı şekilde büyük rahatsızlık yaşıyorsanız, bağlı bulunduğunuz ilin İl Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sayede hakkınız olan ücreti alabilir ve evinizin sorunlu yerlerini yapırabilirsiniz.

İnşaatlardan anahtar teslim ev almanız halinde, evlerinizin garantisinin 5 yıl olduğunu unutmayın. Her ilde geçerli olan bu durumla birlikte, 5 yıl boyunca eviniz garanti kapsamında yer almaktadır ve konu ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamanız halinde hakkınızı arıyarak İl Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuruda bulunabilirsiniz.

Müslümanlara karşı iğrenç ayaklanma! Domuz yağına batırılmış kurşunla saldırı!

 

Ramazan ayında et fiyatlarına zam gelecek mi? Güncel et fiyatları 2016

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.