SON DAKİKA

Erken emeklilikte yaşa takılanlar için son durum ne? EYT 2016 torba yasa

>
Erken emeklilikte yaşa takılanlar için son durum ne? EYT 2016 torba yasa
Bir çok çalışan emeklilik hayali kuruyor. Fakat yaşa takılanlar için emeklilik durumunun olmaması daha büyük sorunların da ortaya çıkması daha büyük sıkıntıları beraberinde getirdi.

Uzun zamandır büyük sıkıntıları beraberinde getiren emeklilikte yaşa takılanlar artık kendileri ile alakalı olarak bir yasa çıkarılmasını istiyor. Erken emeklilik için yeni yasanın çıkarılmasını isteyen bir çok emekli adayı bu konuda artık herhangi bir sıkıntı yaşamak istemiyor. Geçtiğimiz yıllarda çıkarılan yeni yasa ile birlikte daha önce primlerini düzgün bir şekilde yatıran ve yaş kriterlerini sağlayan bir çok kişi emekli olabiliyordu.

40'lı yaşlarında bir çok kişi emekli olabiliyor ve bu sayede de herhangi bir sıkıntı yaşanmıyordu. Bu kriter nedeniyle uzun süre boyunca bir çok kişi rahat bir şekilde emekli olabilmişti. Bu durumun ardından çıkarılan yeni yasalarla birlikte bir çok kişi de büyük mağduriyet yaşadı. Bu mağduriyet ile birlikte çoğu kişi emeklilik hayallerini de ertelemek zorunda kaldı. Bu durumun ertelenmesi ile birlikte erken emeklilik için en kısa zamanda torba yasa çıkarılması bekleniyor. Kısa süre içinde erkeklerde 60, bayanlarda 58'e çıkarılan emeklilik yaşının belli bir yaşa indirilmesi bekleniyor.

Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni bir sistem getirilmesini isteyen bir çok kişiye özel Almanya sistemi getirilebilir. Bu sisteme göre her yıl için yüzde 10 daha az maaş almak şartı ile emekli olunabilecek. Bu maaş şartı ile birlikte sistemsel olarak bir çok kişi de emekli olabilecek. Yeni sistemin ne zaman getirileceği hakkında ise henüz net bir açıklama yapılmadı.

5 YORUM
 1. Hicran acar

  Hicran 25 yıldır çalışıyorum da da 4yılım var inşallah çıkar

 2. Yilmaz

  Bize gelince bütçe yok ama suriyelere bütce var hakkımı helal etmiyorum

 3. ender

  aynı yeter artık ya duzeltın yada yapmıyoruz dıye soyleyın

 4. HAKKI HAKLI

  Allah Büyüktür Bu Günlerde Geçer

 5. Özkan tok

  Böyle bir yasa tasarısı ben bekliyordum hayallerim yıkıldı böyle bir düzenleme yok haram olsun

Erken Emeklilik Son Durum, EYT İçin Müjdeli Haber Ne Zaman Geliyor? Yerel

Erken Emeklilik Son Durum, EYT İçin Müjdeli Haber Ne Zaman Geliyor?

Erken Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) bulunduğumuz yılın Ocak ayını geride bırakıp, Şubat ayını da geçerken, EYT konusu çerçevesinde bir çalışmanın yapılması beklentisi içerisindedirler. Erken emeklilikte yaşa takılanların tüm dikkatleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı aracılığıyla yapılacak olan açıklamaya kitlenmiş durumda. Yapılacak olan açıklama neticesinde EYT'nin son durumu ne olacak? Detaylar Haberimizde...

 • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.