SON DAKİKA

Erken emeklilikte yaşa takılanlar için son durum ne? EYT 2016 torba yasa

>
Erken emeklilikte yaşa takılanlar için son durum ne? EYT 2016 torba yasa
Bir çok kişinin ana sorunlarından biri olan erken emeklilikte yaşa takılanlar için yeni bir çözüm üretilecek mi?. Detaylar haberimizde...

Uzun zamandır bir çok kişiyi derinden etkileyen emeklilik, büyük sorunları beraberinde getirmeye devam ediyor. Uzun yıllar boyunca çalışmalarına devam eden ve hep emeklilik hayali kuran binlerce kişi ne yazık ki, büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalıyor. Kısa bir süre içinde çıkan yeni yasa ile birlikte bir çok kişi için yaş kriteri getirilmişti. Getirilen yaş kriterine göre bayanlarda 58 erkeklerde ise 60 yaş uygun görülmüştü.

Daha önceki yasaya göre emekli olabilmek için yaş kriteri aranıyordu. Fakat bu yaş kriterinin daha düşük olması nedeniyle, prim günü daha ön planda yer alıyordu. Daha önce gerçekleşen yasa sayesinde bir çok kişi de erken emekli olabiliyordu. Bu sayede de uzun süren emeklilik süresi beklenmiyordu. Fakat çıkarılan yeni yasa ile birlikte erken emekli olmak isteyen bir çok kişi, yaş kriterini beklemek zorunda.

Sonuç olarak prim gününü doldurduğu halde emekli olamayan ve yaş kriterini de doldurmak zorunda kalan bir çok kişi büyük sorunlar yaşıyor. Prim gününü tamamlayan ve ardında da yaş kriterini beklemek zorunda olan kişiler, erken emekli olamıyor. Erken emeklilik isteyen bir çok kişi kendilerine özel yeni bir torba yasa çıkarılmasını ümit ediyor.

TORBA YASA ÇIKARILACAK MI?

Uzun zamandır erken emeklilikte yaşa takılanlar için torba yasa çıkarılması bekleniyor. Her ne kadar yetkililer, bu konuda bir çalışma yürütmediklerini açıklasalar da konuya ilişkin yeni sistem en kısa zamanda gündeme gelebilir.

Garaj günleri başladı mı? Garaj satış günleri ne zaman?

 

İntibak yasasında son durum ne? Emekli intibak yasası kaldırılacak mı?

Erken Emeklilik Son Durum, EYT İçin Müjdeli Haber Ne Zaman Geliyor? Yerel

Erken Emeklilik Son Durum, EYT İçin Müjdeli Haber Ne Zaman Geliyor?

Erken Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) bulunduğumuz yılın Ocak ayını geride bırakıp, Şubat ayını da geçerken, EYT konusu çerçevesinde bir çalışmanın yapılması beklentisi içerisindedirler. Erken emeklilikte yaşa takılanların tüm dikkatleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı aracılığıyla yapılacak olan açıklamaya kitlenmiş durumda. Yapılacak olan açıklama neticesinde EYT'nin son durumu ne olacak? Detaylar Haberimizde...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.