SON DAKİKA

Erdoğan'dan Liselere Geçiş Sistemiyle İlgili Önemli Açıklama!

>
Erdoğan'dan Liselere Geçiş Sistemiyle İlgili Önemli Açıklama!
Yeni eğitim ve öğretim yılının başladığı günden bu yana tartışmaların odağında olan liselere geçiş sınavıyla ilgili beklenen değişiklik geçtiğimiz günlerde basın ile paylaşıldı. Yeni sınav sistemi ile evlerine yakın olan okulları tercih edebilecek öğrencileri nasıl bir sınav içeriği bekliyor? Yeni sistemde kaç tercih hakkı olacak? Erdoğan'ın yeni sistemle ilgili önemli talimatlar neler?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, partisinin milletvekilleriyle bir araya gelerek bugün yaptığı toplantının detayları basın ile paylaşıldı. TEOG sonrası uygulanmasına karar verilen yeni sistemle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan konuyla ilgili hangi talimatları verdi? Etüt merkezleri kaldırılacak mı? Yeni sistemde öğrenciler neler bekliyor? İşte merak edilen haberin detayları…

Ortaokul öğrencilerinin hayallerindeki istedikleri liselere yerleşebilmeleri için 8. sınıfın, birinci ve ikinci dönemlerinde uygulanan teog sınavının kaldırılmasına ilişkin karar verilmesi ile yeni sistemin nasıl olacağı büyük merak konusuydu. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanının açıklaması ile veli ve öğrencilerin kafalarındaki soru işaretleri giderilse de ilk kez uygulanacak sınav sistemiyle öğrencilerin kafası hala karışık. Toplam 60 sorunun sorulacağı yeni sistemde 6,7 ve 8. sınıf müfredatlarından sorumlu olacak öğrenciler, 5 tercih hakkı verilecek. Tercih yapılacak liselerin listelerinin ise mayıs ayında yayınlanacağı duyuruldu.

Liseye geçişte TEOG'un kaldırılmasının ardından getirilen yeni sistemin, öğrenci ve velilere iyi anlatılması gerektiğine değinen Erdoğan’dan önemli dershane mesajı var. Yeni sistem hakkında tüm kesimlerin doğru şekilde bilgilendirilmesi gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı, dershane ve etüt merkezlerinin yeniden canlandırılmasına izin vermeyeceklerini ancak evinde özel ders alan öğrencilerle ilgili de yapılacak bir şeyin olmadığını ifade etti.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.