SON DAKİKA

Erciyes Üniversitesi Bahar Şenliklerine Kimler Gelecek? - İşte Şenlik Programı

>
Erciyes Üniversitesi Bahar Şenliklerine Kimler Gelecek? - İşte Şenlik Programı
Her yıl düzenlenen ve bu yıl 20.si yapılacak olan Geleneksel Erciyes Üniversitesi Bahar Şenlikleri etkinliği kapsamında bu yıl öğrenciler ünlü gruplarla eğlenecek. İşte Etkinliğin tam takvimi

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Erciyes Üniversitesi, Kayseri'de bulunan 4 üniversite içinde en eskisi ve Türkiye'nin genel başarı olarak ilk 15 üniversite arasında sayılabilecek başarılı bir devlet üniversitesidir. Çoğu üniversitede geleneksel olmuş bahar kutlamaları kapsamında ERÜ'de de her yıl kutlamalar yapılıyor. 

Bu yıl 20.si düzenlenecek olan şenlikler, 18 Mayıs Pazartesi günü start alacak ve şenliklerde ise gençlerin sevdiği 3 grup sahne alacak. Bunlar arasında daha önce de Erciyes Üniversitesi Bahar Şenlikleri'nde sahne almış isimler de var. Gripin ve Model grupları bu yıl da ERÜ öğrencilerine güzel bir akşam yaşatacak. Bunların haricinde ERÜ'de ilk defa sahne alacak olan Zakkum grubu da öğrencilerle buluşacak. 

Etkinlik Öğrencilere mi, Halka mı?

Her yıl öğrencilerin şikayet ettiği fakat Üniversite yönetiminin bir türlü çözüm üretemediği bir konu olan, şenliklere öğrenciler dışında, dışarıdan yabancıların gelmesinin engellenmemesi, bu yıl da merak konusu. Şenlik alanında öğrencilerden çok şehirden kötü niyetli insanların gelmesi, hem öğrencilerin güvenliğini tehlikeye sokuyor, hem de rahatsızlık verici durumların ortaya çıkmasına neden oluyor. Her yıl bundan şikayet ediliyor olmasına karşın henüz bir çözüm bulunabilmiş değil.

Etkinlik Takvimi

İşte 20.si düzenlenen Erciyes Üniversitesi Bahar Şenliklerinin konser ve etkinlik takvimi.

18 Mayıs Pazartesi - GRİPİN

19 Mayıs Salı - MODEL

21 Mayıs Perşembe - ZAKKUM

*Takvim henüz tam kesinleşmemiş olup, bu bilgiler de Erciyes Üniversitesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

GEÇEN YIL KOÇFEST İPTAL EDİLMİŞTİ

Geçtiğimiz yıl ise ERÜ Bahar Şenliklerini organizesi için KOÇFEST ile anlaşma yapılmıştı. Kayseri'de ilk defa KOÇFEST çatısı altında etkinlik yapılacaktı ve öğrenciler bunun için heyecanlıydı fakat etkinlik üzücü bir şekilde iptal edilmişti. Tüm ülkeyi yasa boğan, 301 maden işçisinin şehit olduğu elim Soma maden kazası dolayısıyla ülkede milli yas ilan edilmiş ve çoğu üniversite de bahar şenlikleri iptal edilmişti. 

Etkinlik Alanı Krokisi;

Erciyes Üniversitesi Bahar Şenliklerine Kimler Gelecek? - İşte Şenlik Programı

Erciyes Üniversitesi 2015 Bahar Şenlikleri Programı
Bahar Şenlikleri Resmi Organizasyon Firması
... ERÜ ...
Üniversiteye Bahar Geldi
Bahar şenlik alanından bir görünüm
Türkü Özcan. Türkiye de birçok üniversitede gerçekleşen bahar şenlikleri ...
Erciyes Üniversitesi nde 20 ncisi düzenlenecek olan Öğrenci Bahar Şenliği, Türk pop müziğinin dev isimlerini ağırlayacak.
Model grubu
Gripin
Gripin Durma Yağmur Durma
Zakkum

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.