SON DAKİKA

Engelli Kızın Büyük Azmi!

>
Engelli Kızın Büyük Azmi!
Aydın'da doğuştan fiziksel engelli olan ve kollarını kullanamayan 16 yaşındaki Rabia Asrak, sağ ayağı ile yaptığı resimlerle herkesi şaşırtıyor. Büyük bir resim yeteneğine sahip olan genç kız ayrıca eğitimi içinde büyük bir mücadele veriyor.

 Doğuştan bedensel engeli bulunan Rabia Asrak'ın azmi herkesi şaşırtıyor. 16 yaşındaki genç kız sağ ayak parmağına tutuşturduğu boya fırçası ile harikalar yaratıyor.

 Resime olan tutkusunu hiçbir zaman elinden bırakmayan Rabia Asrak, engeli yüzünden okul eğitimini tamamlayamamış. Büyük bir azimle eğitimini almaya devam eden Rabia Asrak geçtiğimiz günlerde ilkokul diplomasını almaya hak kazandı. İlkokul diplomasını alan ve bu durumdan büyük bir sevinç duyan Rabia Asrak, ortaokul, lise ve üniverisite eğitimlerini de alacağını ve ileride büyük bir ressam olmak istediğini belirtti. Aydın'daki Efeler Halk Eğitim Merkezi'nde yapılan bir tören ile diplomasını alan Asrak, yeteneklerini de sergiledi. Halk Eğitim Merkezi'nin Müdürü Hüseyin Pınarcı'ya herkesin gözü önünde ayağı ile kuş çizen Rabia, çizdiği kuşu Pınarcı'ya hediye etti.

 Aldığı hediye karşısında oldukça duygulanan Müdür Hüseyin Pınarcı,"Rabia kızımız, ayak parmağıyla gerçekten çok güzel resimler yapıyor. Kendisine bir resim öğretmeni yönlendirip sanatını geliştirmesini sağlamanın yanı sıra sergiler açmasına vesile olacağız. Çok önemli yerlere geleceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.