SON DAKİKA

Emlak vergisini ödemeyenler bu tarihe dikkat!

>
Emlak vergisini ödemeyenler bu tarihe dikkat!
Emlak ve çevre vergisini ödemeyenler için uyarılarda bulunan uzmanlar, vergilerin ödenmesi için son üç günün olduğunu ifade etti.

Uzun zamandır büyük bir merakla beklenmeye devam eden emlak vergileri için ödeme işlemleri de neredeyse tamamlandı. Emlak ve çevre vergileri nedeniyle büyük sorunlar yaşayan ve ödeme yapamayan kişilere ise yeni cezalar yolda. Emlak vergisini ödemediği için devlete borçlanan vatandaşlara ceza gelebilir. Bu nedenden dolayı da uzmanlar bir an önce kişilerin emlak ve çevre vergisini ödemesi gerektiğini ifade ediyor.

Uzun zamandır ödeme işlemlerinin devam ettiği emlak ve çevre vergisi 31 Mayıs'ta tamamen son buluyor. 31 Mayıs'tan itibaren hiç bir şekilde emlak vergisi borçları alınmayacak. Emlak ve çevre vergisi ile ilgili işlemler konutun ya da dükkanın bağlı bulunduğu ilçenin belediyelerinde yapılabilecek.

EMLAK VE ÇEVRE VERGİSİ NASIL ÖDENİR?

Kişilerin emlak ve çevre vergisini ödemesi için ilk olarak bağlı bulundukları belediyeye gitmeleri gerekiyor. Buradaki belediyelere tapu fotokopisi, binalar için yapı kullanma izin fotokopisi, binanın bulunduğu adres (mahalle, sokak ve numarası), beyan sahibinin ikamet ve arsa işyeri adresi, vergi numarası gibi belgelere başvuru yapılabiliyor. 

Başvuru yapanların aynı zamanda T.C kimlik numaralarının da yanlarında bulunması gerektiğini ifade ediyor.

 

Küçük çocuğu taciz eden servis şoförü tutuklandı!

 

Ramazan'da pide fiyatlarına dikkat! Yüksek fiyattan pide almayın!

 

Temmuz ayının memur ve emekli maaşları belli oldu!

 

Yargıtay'dan binlerce Bağkur'lu için erken emeklilik müjdesi!

 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.