SON DAKİKA

Emlak vergisini ödemeyenler bu tarihe dikkat!

>
Emlak vergisini ödemeyenler bu tarihe dikkat!
Emlak ve çevre vergisini ödemeyenler için uyarılarda bulunan uzmanlar, vergilerin ödenmesi için son üç günün olduğunu ifade etti.

Uzun zamandır büyük bir merakla beklenmeye devam eden emlak vergileri için ödeme işlemleri de neredeyse tamamlandı. Emlak ve çevre vergileri nedeniyle büyük sorunlar yaşayan ve ödeme yapamayan kişilere ise yeni cezalar yolda. Emlak vergisini ödemediği için devlete borçlanan vatandaşlara ceza gelebilir. Bu nedenden dolayı da uzmanlar bir an önce kişilerin emlak ve çevre vergisini ödemesi gerektiğini ifade ediyor.

Uzun zamandır ödeme işlemlerinin devam ettiği emlak ve çevre vergisi 31 Mayıs'ta tamamen son buluyor. 31 Mayıs'tan itibaren hiç bir şekilde emlak vergisi borçları alınmayacak. Emlak ve çevre vergisi ile ilgili işlemler konutun ya da dükkanın bağlı bulunduğu ilçenin belediyelerinde yapılabilecek.

EMLAK VE ÇEVRE VERGİSİ NASIL ÖDENİR?

Kişilerin emlak ve çevre vergisini ödemesi için ilk olarak bağlı bulundukları belediyeye gitmeleri gerekiyor. Buradaki belediyelere tapu fotokopisi, binalar için yapı kullanma izin fotokopisi, binanın bulunduğu adres (mahalle, sokak ve numarası), beyan sahibinin ikamet ve arsa işyeri adresi, vergi numarası gibi belgelere başvuru yapılabiliyor. 

Başvuru yapanların aynı zamanda T.C kimlik numaralarının da yanlarında bulunması gerektiğini ifade ediyor.

 

Küçük çocuğu taciz eden servis şoförü tutuklandı!

 

Ramazan'da pide fiyatlarına dikkat! Yüksek fiyattan pide almayın!

 

Temmuz ayının memur ve emekli maaşları belli oldu!

 

Yargıtay'dan binlerce Bağkur'lu için erken emeklilik müjdesi!

 

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.