SON DAKİKA

Emeklilikte yaşa takılanlar müjde! Yeni torba yasa herkesi memnun edecek!

>
Emeklilikte yaşa takılanlar müjde! Yeni torba yasa herkesi memnun edecek!
Uzun zamandır emekli olmayı bekleyen, genel olarak prim gününü doldurduğu halde, daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalan bir çok kişi için yeni torba yasa gündemde.

Uzun zamandır büyük merakla beklenen torba yasa büyük sıkıntılara çözüm getirmeyi amaçlıyor. Çoğu kişinin büyük sorunlarla karşı karşıya kaldığı emeklilikte yaş sorunu, yeni torba yasa ile çözüme kavuşacak. Yeni torba yasalar sayesinde farklı adımların atılmasını sağlayacak olan hükümet, gerekli şartları sağlayan kişilerin de rahat bir şekilde emekli olmasını sağlayacak.

Büyük merakla beklenen yeni torba yasa, aslında çok basit formülleri de hayatımıza katacak. Özellikle de Bağkur'dan emekli olmayı isteyen vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlanacak. Uzun zamandır büyük merakla beklenen bu durumla birlikte torba yasa için son hazırlıklar da tamamlandı. Yeni yasaya göre 8 Eylül 1999'dan önce sigorta kaydı bulunan ve prim gününü tamamlayan kişiler istisna sayılacak. Fakat 8 Eylül 1999'dan sonra sigorta girişi bulunan kişiler bu torba yasadan yararlanabilecek.

BAĞKUR'DAN EMEKLİ OLMAK İSTEYENLERE MÜJDE

EYT mağduru Bağkurlu'lar için yeni bir düzenleme de bu torba yasa ile hayata girecek. Emekli olmak için prim gününü ve yaşını tamamlayan Bağkurlu'lara kredi çekip borçlarını ödeme imkanı verilecek. Üstelik borçların faizleri de silinecek. Asıl borç için yapılacak olan bu hamle ile birlikte, bir çok kişi de rahat nefes alabilecek. Asıl borcunu ödeyen kişiler, rahat bir şekilde emekli olabilecek. Üstelik durumu olmayanlar için bu konuda bankalardan kredi çekebilmesine yardımcı olunacak.

Bireysel emeklilik devreye giriyor! İşte BES hakkında merak edilenler

 

Dolar fiyatları yükseliyor mu? Güncel dolar fiyatları 30 Mayıs 2016

 

Haberin Etiketleri :
EYT'liler İçin Çözüm Üretilecek Mi? Emeklilikte Yaşa Takılanlarla İlgili Son Durum Gün İçinden

EYT'liler İçin Çözüm Üretilecek Mi? Emeklilikte Yaşa Takılanlarla İlgili Son Durum

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili merak edilen son gelişmeler yine gündemde. Son olarak MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem tarafından katıldığı bir TV programında dile getirilen ve binlerce emekliyi ilgilendiren konuyla ilgili hükümet ne gibi çalışmalar yapacak? 2018’den önce mağdurları sevindirecek yeni bir çalışma olacak mı? İşte detayları…

Erken Emeklilik Son Durum, EYT İçin Müjdeli Haber Ne Zaman Geliyor? Yerel

Erken Emeklilik Son Durum, EYT İçin Müjdeli Haber Ne Zaman Geliyor?

Erken Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) bulunduğumuz yılın Ocak ayını geride bırakıp, Şubat ayını da geçerken, EYT konusu çerçevesinde bir çalışmanın yapılması beklentisi içerisindedirler. Erken emeklilikte yaşa takılanların tüm dikkatleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı aracılığıyla yapılacak olan açıklamaya kitlenmiş durumda. Yapılacak olan açıklama neticesinde EYT'nin son durumu ne olacak? Detaylar Haberimizde...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.