SON DAKİKA

Emeklilikte yaşa takılanlar için torba yasa çıktı mı? EYT 2016 son gelişmeleri!

>
Emeklilikte yaşa takılanlar için torba yasa çıktı mı? EYT 2016 son gelişmeleri!
Bir çok kişiyi mağdur eden EYT için son karar ne oldu?. işte merak edilen detaylar:

Her yıl binlerce kişi gerekli şartları sağladığı halde emekli olamıyor. Geçtiğimiz yıllarda emeklilik şartları için kişilerin gerekli prim günlerini doldurmaları gerekiyordu. Bu prim günlerini dolduran kişiler, daha sonra SSK, Bağkur ya da Emekli Sandığı'na başvuruda bulunabiliyordu.

Bu süreç içerisinde bir çok kişi de kolay bir şekilde emekli olabiliyordu. Geçtiğimiz yıllarda çıkarılan yeni bir yasa ile birlikte çalışanların emekli olabilmesi için ilk olarak prim gününün doldurulmasının yeterli olmadığına aynı zamanda kişilerin yaş kriterini de beklemek zorunda olduğu ifade edilmişti.

Bu durumun ardından ise bayanlarda 58, erkeklerde ,ise 60 yaşına kadar bekleme şartı konulmuştu. Bu yasa ile birlikte hayatları kabusa dönen bir çok kişi, emeklilik için tüm şartları sağlamasına rağmen emekli olmamaya başladı. Bu durum nedeniyle de çalışmak zorunda kalan çoğu kişi, sağlık sorunları yaşasa bile işinin başında yer almak durumunda kaldı.

Türkiye'de her geçen gün EYT mağdurları artarken, en kısa zamanda konu ile alakalı olarak net bir karar alınması gerektiği ifade edildi. Bu karar ile birlikte meclis genelinde torba yasa çıkmasını bekleyen çoğu kişi, EYT sorununun ortadan kaldırılmasını bekliyor. 

EYT nedeniyle emekli olamayan ve emeklilik hayallerini gerçekleştiremeyen, bu sebepten dolayı da özellikle ekonomik sıkıntılar çekmeye devam eden bir çok kişi, en kısa zamanda meclisten çıkacak güzel haberleri bekliyor. Konuya ilişkin alt yapı çalışmaları ise devam ediyor.

EYT'liler İçin Çözüm Üretilecek Mi? Emeklilikte Yaşa Takılanlarla İlgili Son Durum Gün İçinden

EYT'liler İçin Çözüm Üretilecek Mi? Emeklilikte Yaşa Takılanlarla İlgili Son Durum

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili merak edilen son gelişmeler yine gündemde. Son olarak MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem tarafından katıldığı bir TV programında dile getirilen ve binlerce emekliyi ilgilendiren konuyla ilgili hükümet ne gibi çalışmalar yapacak? 2018’den önce mağdurları sevindirecek yeni bir çalışma olacak mı? İşte detayları…

Erken Emeklilik Son Durum, EYT İçin Müjdeli Haber Ne Zaman Geliyor? Yerel

Erken Emeklilik Son Durum, EYT İçin Müjdeli Haber Ne Zaman Geliyor?

Erken Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) bulunduğumuz yılın Ocak ayını geride bırakıp, Şubat ayını da geçerken, EYT konusu çerçevesinde bir çalışmanın yapılması beklentisi içerisindedirler. Erken emeklilikte yaşa takılanların tüm dikkatleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı aracılığıyla yapılacak olan açıklamaya kitlenmiş durumda. Yapılacak olan açıklama neticesinde EYT'nin son durumu ne olacak? Detaylar Haberimizde...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.